افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 اکتبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

امکان ترقی در افغانستان، بیش از هرجای دیگری وجود دارد.

رئیس جمهورکرزی در دیدار با بازیکنان تیم های لیگ برتر فوتبال کشور، خاطر نشان کرد: دراین خاک جوانانی با استعدادی وجود دارند و امکان ترقی در افغانستان بیشتر از هرجای دیگری موجود است . رئیس جمهور کرزی گفت: مسابقات ورزشی در میان جوانان برای تشویق و رشد استعداد های شان مهم می باشد و مسابقاتی را که تیم های فوتبال انجام دادند نمایانگر آن است که در این خاک جوانانی با استعدادی وجود دارند وامکان ترقی در این کشور بیشتر از هر جای دیگری موجود است.
بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی ریاست جمضمن اینکه آمدن تیم های مختلف از سراسر کشور و اشتراک شان در این مسابقات را نمایش بزرگی از جوانان کشور دانست. به اعضای تیم طوفان هریرود که قهرمان لیگ برتر فوتبال افغانستان گردیدند، مبارک باد گفت وتیم های دیگر را در جهت پیروزی در مسابقات آینده، مورد تشویق قرار داد.سپس مربیان تیم های اشتراک کننده در لیگ برتر فوتبال افغانستان در مورد فعالیت ها وامکانات شان به رئیس جمهور کشور معلوما دادند.
عبدالقیوم جامی آمر ورزشی ولایت هرات با اظهار امتنان از تشویق و ترغیب رئیس جمهور بخاطر رشد و تقویت جامعه ورزشی کشور گفت که لیگ برتر فوتبال افغانستان الگوی خوبی برای وحدت و یکپارچگی افغانستان است، او گفت که ورزشکاران کشوردر این مسابقات نشان دادند که افغانستان کشور چند سال قبل نیست و امروزنسلی داردکه به علم و ورزش روی آورده است.
وی با یادآوری از استقبال مردم در جریان بازی های تیم های لیگ برتر فوتبال افغانستان گفت که مردم افغانستان با استقبال از این مسابقات نشان دادند که در آرزوی تامین صلح و امنیت کشور شان اند. وی پیشنهاد کرد که بخاطر رشد بیشتر ورزش درافغانستان،عواید ورزشگاه ها و میدان های ورزشی به فدراسیون های ورزشی تعلق گیرد.
سپس جنرال محمد ظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک صحبت کرد و مسابقات لیگ برترفوتبال افغانستان را در تاریخ معاصر افغانستان از بزرگترین دست آورد های کشور دانست. وی اطمینان داده گفت که ورزشکاران جوان افغانستان قابلیت آنرا دارند تا دستآورد های بیشتری در سطح ملی و بین المللی برای کشور شان کمایی نمایند.
گفتنی است که لیگ برتر فوتبال افغانستان متشکل از هشت تیم از سراسرکشور است که شامل تیم های طوفان هریرود، سیمرغ البرز، میوند اتلان، باز هایسپین غر، اباسین څپې ، موج های آمو، عقابان هندوکش و شاهین آسمایی می باشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار