افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

امنیت و ثبات در قندز تأمین خواهد شد

پس از بحرانی شدن اوضاع امنیتی قندز و ابراز نگرانی مسوولان محلی از وضعیت امنیتی این ولایت، این بار نخست است که عبدالله عبدلله رئیس اجرائیه حکومت افغانستان به قندز سفر می‌ نماید.

 

قبل از این مسوولان محلی قندز و شورای ولایتی این ولایت از وضعیت امنیتی این ولایت ابراز نگرانی کرده بودند.

 

از ایجاد حکومت وحدت ملی 9 ماه می ‌گذرد، اما این نخستین بار است که عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت به ولایت قندز سفر می ‌نماید.

 

هدف اصلی از سفر آقای عبدالله این بوده تا وضعیت امنیتی این ولایت را بررسی کند و هم‌چنان مشکلات مردم را از نزدیک بشنود.

 

محمدعمر صافی والی قندز گفت که در این ولایت وضعیت امنیتی خوب نیست و باید به این ولایت نیروهای بیشتر جهت تأمین امنیت اعزام شوند:

 

“مردم ما دیگر به هیچ چیز نیاز ندارد و قندز کاملآ یک ولایت خود کفا است، به گونۀ کافی کادر مسلکی در این ولایت وجود دارد می‌ توانیم از آن در 34 ولایت دیگر نیز استفاده ‌نمائیم و فقط به یگانه چیزی که مردم قندز نیاز دارند آن امنیت است.”

 

با این حال محمد یوسف ایوبی رئیس شورای ولایتی قندز گفت که وضعیت امنیتی در این ولایت روز به روز وخیم ‌تر می ‌شود که این مسئله باعث نگرانی مردم و شورای ولایتی گردیده است.

 

ایوبی علاوه کرد: تعهدات که از سوی رهبران حکومت وحدت ملی با مردم قندز در جریان کمپاین انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته بود باید به آن جامه عمل پوشانده شود، تا مردم نسبت به حکومت وحدت ملی مطمین شوند.

 

عبدالله عبدالله به مردم قندز اطمینان داد به تمامی خواسته‌ها و پیشنهاد شان رسیدگی خواهد شد. وی علاوه کرد که تلاش می ‌نماید تا صلح و ثبات در این ولایت تامین گردد:

 

“مشکل در شما نیست مشکل در ما است و ما باید بهتر کار می ‌کردیم و بیشتر باید متوجه مسوولیت ‌های خود می ‌شدیم، در صورتیکه یک پیونید همکاری، پیوند هماهنگی و پیوند دوستی به میان بیاید در آن صورت من یقین دارم که بار سنگین که بالای نیروهای امنیتی است این بار هم نمی‌ماند.”

 

قابل یاد آوری است که بیشتر از دو هفته می ‌شود که ولسوالی دشت ارچی تحت حاکمیت طالبان مسلح قرار دارد و ولسوالی چهاردره که از سوی طالبان سقوط کرده بود، دوباره نیروهای دولتی نتوانستند آن را تصرف نمایند و هم ‌چنان بیش از سه ماه می ‌شود که ساحه گل تپه حومۀ شهر قندز تحت تسلط مخالفان مسلح حکومت قرار دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار