افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 23 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

امضای یادداشت تفاهم همکاری میان سه نهاد مهم

امضاء یادداشت همکاری

یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت های امور خارجه و امور مهاجرین و عودت کنندگان و ریاست عمومی ثبت احوال نفوس و تذکره الکترونیک به امضاء رسید.

کابل –یادداشت تفاهم همکاری در عرصه تثبیت هویت، صدور و توزیع تذکره برای اتباع افغانستان مقیم کشور های حوزه خلیج، ایران و پاکستان،  میان دکتور نصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع وزارت امور خارجه، دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و همایون محتاط رئیس عمومی ثبت احوال نفوس و تذکره الکترونیک، در مقر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان به امضا رسید.

 

دکتور اندیشه معین اداره ومنابع وزارت امور خارجه، هدف از امضای این سند را  تثبیت هویت، صدور و توزیع تذکره الکترونیک برای آن عده از اتباع افغانستان که در کشور های حوزه خلیج، ایران و پاکستان بسر میبرند بیان نمود که آغاز آن از کشورهای حوزه خلیج بوده، سپس در ایران و پاکستان نیز بزودی ادامه خواهد یافت. همچنان وی آغاز این روند را راهگشای همکاری و هماهنگی میان این سه نهاد تلقی نمود.

 

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همچنان امضای این سند را برای هماهنگی کار و ایجاد سهولت برای آن عده از هموطنان بیرون از کشور که خواهان داشتن سند هویتی میباشند مفید بیان نمود.

 

در ادامه، رئیس عمومی ثبت احوال نفوس و تذکره الکترونیک پیرامون کار های انجام یافته از سوی این نهاد برای ایجاد سهولت در توزیع تذکره و تبیثت هویت افغانان بیرون از کشور صحبت نمود. وی تعدیل قوانین منجمد و کهنه ثبت احوال نفوس که شامل اصلاح سن وتغییر نام میباشد را یکی از کار های مهم در راستای ایجاد سهولت در تسریع این روند  بیان نمود که به اساس آن، این اداره حدود یکصد و پنجاه هزار تذکره را برای زنان افغان در بیرون از کشور صادر کرده است.

 

قابل یادآوریست که این پروسه در سال 1395 در حوزه خلیج آغاز شده است و عنقریب در کشور های ایران و پاکستان نیز آغاز خواهد شد. همچنان برای جلوگیری از تخطی و تثبیت درست هویت،  تیم تخنیکی ریاست عمومی ثبت احوال نفوس و تذکره الکترونیک به همکاری وزارت امور خارجه، به سفارت های افغانستان مقیم کشور های ذکر شده اعزام خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار