افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 26 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

امضای قرارداد 12 پروژۀ توسعوی

قرار داد

وزارت احیأ و انکشاف دهات، قرارداد ساختمان ۱۲ پروژۀ توسعوی به ارزش ۶۵۰  میلیون ۴۰۰هزار افغانی را با تعدادی از شرکت های خصوصی امضا کرد.

بر مبنای این قرارداد ها که از جانب نصیر احمد « دارنی » وزیر احیأ و انکشاف دهات و نماینده گان شرکت ها امضاء گردید، ۳۲،۵ کیلومتر سرک بازسازی و قیرریزی، ۸،۵ کیلومتر سرک هموارکاری و جغل اندازی و ۲۲۶ متر پل، اعمار می گردد. هکذا ساختمان یک مکتب ۸ صنفی، شامل قرارداد بوده که در مربوطات ولایات بغلان، لوگر، پروان، سرپل، ارزگان، خوست، سمنگان،  غور و نورستان عملی می گردد.

 

با تطبیق این پروژه ها، ۲۴۱۱۰۰ روز کاری نیز ایجاد گردیده، زمینه اشتغال را برای مردم محلات فراهم می سازد. هزینه پروژه های متذکره، از بودجه انکشافی حکومت تمویل می گردد.

 

برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات، در نظر دارد تا در سال ۱۳۹۶ حدود ۷۰۵ کیلومتر سرک های دهاتی و ۱۶۹۱ متر پل  را ساخته، از ۴۰۰۰ کیلومتر سرک در ۳۴ ولایت کشور  حفاظت نماید.

 

برنامه متذکره تاکنون توانسته ۵۶۰۰ کیلومتر سرک و ۴۹۰۰ متر پل را در ولایات کشور اعمار و ۴۰۰۰ کیلومتر سرک روستایی را به همکاری شوراهای انکشافی قریه تحت پوشش حفظ و مراقبت قرار دهد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار