افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

امضای قرارداد سرک امام شش نور ولسوالی انجیل ولایت هرات

هرات

 

قیمت مجموعی این پروژه 380,793,260 افغانی می باشد که توسط کمکهای کشور جاپان و حکومت افغانستان پرداخته می شود.

 

دیپلوم انجینر عبدالرحمن صلاحی معین حفظ و مراقبت وزارت فواید عامه قرارداد سرک امام شش نور ولسوالی انجیل ولایت هرات را با حضور نماینده گان هرات در شورای ملی، جمعی از رؤسا و خبرنگاران در تالار کنفرانسهای این وزارت با ريیس شرکت ساختمانی نبی زاده وردگ به امضا رساند.

 

معین حفظ و مراقبت سرکها گفت: سرک متذکره از مسیر سرک هرات ـ قندهار جدا گردیده که بخش اول آن از امتداد 3.5 کیلومتری که قبلاً توسط شاروالی هرات اسفالت گردید آغاز و بطول 12.888 کیلومتر الی قریه سرآسیاب امام شش نور امتداد دارد که بخش دوم از 120 متر بالا تر ازپل مناردار شروع و بطول حدوداً 8 کیلومتر الی کتانی ولسوالی انجیل بوده که جمعاً 20.819 کیلومتر میگردد. عرض سرک 7 متر به شکل آسفالت بوده و دارای دو شولدر یک متری در دو طرف میباشد که دارای 62 پایه پلچک به سایز های مختلف، یک پایه پل به اندازه 8 متر اعمار و یک پایه پل دیگر به اندازه 30 متر ترمیم میگردد.

 

قیمت مجموعی این پروژه 380,793,260 افغانی می باشد که توسط کمکهای کشور جاپان و حکومت افغانستان پرداخته می شود و توسط اداره ملی راه سازی روستایی وزارت فواید عامه تطبیق میگردد که در جریان یک سال و شش ماه کار آن تکمیل خواهد شد.

 

انجینر عبدالرحمن صلاحی ضمن ارائیه معلومات تخنیکی پروژه یاد آور شد که وظیفه وزارت فواید عامه اعمار سرکها و حفظ و مراقبت از سرکها در سراسر کشور است و این وزارت در پروژه های خود با دو نکته اساسی تآکید میکند که یکی آن کیفیت پروژه و تطبیق پروژه مطابق با قرارداد و دیگر هم تکمیل شدن کار پروژه در زمان معین شده آن است. وی افزود ولسوالي انجیل تقریباً 8 لک نفوس دارد و زیادتر مردم این ولسوالي زراعت پیشه هستند که با اعمار این سرک آنها میتوانند به اسرع وقت و به شکل خوب محصولات زراعتی خویش را به مارکیت های بزرگ برسانند.

 

در اخیر غلام فاروق مجروح و شهیر زاده وکلای مردم هرات در شورای ملی صحبت نموده و تعهد کرد که در قسمت مشکلات امنیتی و اجتماعی با وزارت فوایدعامه و شرکت قراردای از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهند کرد.

 

بعد از امضای قرار داد رفیع رییس شرکت نبی زاده وردگ در حضور رسانه ها تعهد نمود که پروژه را به وجه احسن و مطابق شرطنامه به وقت و زمان معین آن تکمیل مینماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار