افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 5 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

امضای قرارداد دولت سازی میان افغانستان و اتحادیه اروپا

%d8%a8%d8%b1%d9%88%da%a9%d8%b3%d9%84

 

در حضور داشت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، قرارداد دولت سازی توسط اکلیل حکیمی وزیر مالیه و نیوین میمیکا کمیشنر اروپا برای انکشاف و همکاری های بین المللی به امضا رسید.

 

در مراسم که بدین مناسبت بعد از ظهر روز گذشته در شهر بروکسل دایر گردیده بود، پس از امضای موافقتنامه اکلیل حکیمی و نیوین میمیکا صحبت کردند.

 

کمیشنر اروپا برای انکشاف و همکاری های بین المللی، گفت که این قرارداد نمایانگر تعهد ما در زمینه موثریت بیشتر کمک های اتحادیه اروپا با افغانستان است و در عین حال اعتماد ما را بالای حکومت افغانستان در پیشبرد اصلاحات نشان می دهد.

 

اکلیل حکیمی وزیر مالیه ضمن تشکری از کمک های سخاوتمندانۀ اتحادیه اروپا برای افغانستان، گفت که اتحادیه اروپا از جمله کمک کننده گان عمده به افغانستان می باشد که بیشتر از سه میلیارد یورو را به افغانستان متعهد گردیده است. وی افزود که در حدود ۷۸ در صد کمک های اتحادیه اروپا از طریق صندوق امانت به حکومت افغانستان تادیه می گردد.

 

وزیر مالیه خاطر نشان کرد که قرارداد دولت سازی یک میکانیزم جدید می باشد که منابع مالی احتیاطی را در اختیار دولت افغانستان قرار می دهد و تطبیق اصلاحات را در زمینه های پالیسی عامه، چارچوب اقتصاد کلان، مدیریت مالی، شفافیت بودجوی و سایر عرصه ها سرعت می بخشد.

 

وی گفت که قرارداد مذکور زمینه بیشتر مالی را برای تطبیق پالیسی ها و اولویت های استراتیژیک انکشافی دولت افغانستان فراهم می سازد.

 

گفتنی است که بر اساس این قرارداد اتحادیه اروپا ۲۰۰ میلیون یورو را در ربع اول سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به دولت افغانستان کمک می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار