افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

امضای ده تفاهمنامه میان افغانستان و هندوستان

تفاهمنامه

 

در یک نشست مشترک با حضور دکتور عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، من پیرد وهورا، سفیر هندوستان در کابل، خانم نبیله مصلح، معین مالی و اداری وزرات امور زنان و برخی از وزیران کابینه ی حکومت وحدت ملی، ده تفاهمنامه در قالب ۸۷ پروژهء انکشافی کوچک به ارزش 25 میلیون دالر امریکایی که دو پروژه آن مربوط به زنان افغانستان بوده و در ولایات بغلان و کنر در حال تطبیق میباشد، میان افغانستان و هندوستان به امضآ رسید.

 

در نخست آقای عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه کشور در رابطه به موضوع سخنرانی نموده افزود؛ پروژه های مورد نظر بعد از مشوره با نماینده گان مردم، باشنده گان ولایات و ارزیابی دقیق از نیازمندی های آنان با کشور هندوستان در میان گذاشته شد که از سوی آنها پذیرفته شده و اکنون اجرایی می گردد، این پروژه ها بالای زندگی مردم تاثیرات مستقیم دارد.

متعاقباً آقای من پیرد وهورا، سفیر هندوستان در کابل افزود؛ هند به عنوان دوست افغانستان متعهد به انکشاف پایدار است به این خاطر کمک های خود را در عرصه های مختلف در افغانستان ادامه میدهد، ۸۷ پروژه ی دیروز بخش از کمک های است که در گذشته هندوستان به افغانستان وعده سپرده بود.

سپس عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد کشور طی سخنانی افزود؛ پروژه های این دوره شامل تعمیر مکتب، کلینک، پٌل و پلچک می باشند که برای رفع نیازمندی های مردم افغانستان بسیار با اهمیت است. ما با سایر نهادها تلاش داریم که در مورد مصرف و اجراء پروژه ها، دستاورد خوبی داشته باشیم تا کارها به شکل درست تطبیق شود.

 

در اخیر رئیس اجرائیه کشور با ابراز قدردانی از کمک های همه جانبه هندوستان افزود؛ ما از کشور هند به عنوان دوست خوب افغانستان قدردانی می کنیم که در پانزده سال گذشته کمک های خود را براساس نیازمندی ها و اولویت های افغانستان تنظیم کرده است. اکنون ۸۵ درصد کار پروژه های گذشته در حال تکمیل شدن است.

قابل ذکر است که در این برنامه وزیران و معینان وزارت امور زنان، اقتصاد، فواید عامه، انکشاف دهات، تحصیلات عالی، کار و امور اجتماعی، انرژی و آب، زراعت و آبیاری، معارف و صحت عامه نیز حضور داشته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار