افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

امضای توافق‌نامه همکاری میان افغانستان و سویس

سویس

بربنیاد این توافق‌نامه سویس سالانه تا ۳۵ملیون دالر به افغانستان کمک می‌کند.

وزارت مالیه از کمک‌ سالانه‌ تا ۳۵ملیون دالر سویس بربنیاد تعهدات این کشور در نشست بروکسل به افغانستان، خبر می‌دهد.

این وزارت می‌گوید که بر بنیاد توافق‌نامه‌یی‌که با کشور سویس امضاء شد، کمک‌های سویس در بخش پروژه‌های توسعه‌یی، تخنیکی و بشردوستانه صورت خواهند گرفت و این کمک‌ها، در چوکات بودیجه ملی، به مصرف خواهند رسید.

بربنیاد این توافق‌نامه، سویس پس‌از این در بخش‌های عملی‌سازی پروژه‌های توسعه‌یی، همکاری تخنیکی و بشردوستانه در چوکات بودیجه ملی، کمک‌هایش را ادامه می‌دهد.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه، می‌گوید: به‌خاطر این‌که این را در یک چوکات حقوقی و همکاری انکشافی را داخل یک نظامی بیاوریم که به‌صورت منظم برای تطبیق آن همکاران‌مان چه در سطح تخنیکی و در پالیسی، اقدامات عملی را انجام بدهند. بنا امروز این توافق‌نامه به‌همان منظور به‌امضاء می‌رسد.

درهمین‌حال، سفیر غیر مقیم سویس برای افغانستان بر ادامه کمک‌های این کشور به افغانستان، تأکید می‌ورزد.

توماس کولی، سفیر غیر مقیم سویس برای افغانستان، می‌گوید: همکاری‌های ما مدت‌ها پیش آغاز شدند؛ ما از دهۀ هفتاد به‌این‌سو، باهم کار کرده‌ایم. این یکی‌از ویژه‌گی‌های همکاری‌های‌مان است. ما این‌جا استیم تا بمانیم. این یک همکاری درازمدت است. سال‌های زیادی می‌شود که این‌جا استیم و قصد داریم که بمانیم به همکاری‌های خوب‌مان ادامه دهیم.

به‌گفتۀ وزیر مالیه، در ماه نووِمبر سال ۲۰۱۸عیسوی نشست پی‌گیری تعهدات بروکسل در ژنیف سویس برگزار خواهد شد و در این نشست وزیران سکتور کشورها، اشتراک خواهند کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار