افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

امضای تفاهم نامه میان وزارت امورداخله و دانشگاه امریکایی

تفاهم نامه همکاری

وزیر‌امورداخله درباره اهمیت امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و اکادمیک میان وزارت امورداخله و دانشگاه امریکایی توضیحاتی را ارائه داد.

در نشستی که به همین مناسبت در وزارت امور داخله برگزار شده بود، ستر پاسوال تاج محمد جاهد وزیر‌امورداخله، به‌اهمیت تحصیلات عالی نیروهای پولیس ملی اشاره نموده گفت: که با امضای تفاهم نامه همکاری های علمی واکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی در افغانستان زمینه‌ی فرا گیری تحصیلات‌عالی به اساتید اکادمی پولیس و نهادهای آموزشی پولیس ملی بیشتر از پیش فراهم گردیده و این امر در جهت بلند بردن سطح ظرفیت های علمی منسوبین پولیس، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

 

وزیر امور داخله کشور، تعلیمات مسلکی و بلند بردن سطح تحصیلی و علمی منسوبین پولیس ملی را یکی از اولویت های کاری رهبری این وزارت عنوان نموده تصریح کرد که بلند بردن ظرفیت های علمی نیروهای پولیس ملی در جهت تامین امنیت، تنفیذ قانون و رعایت حقوق بشری شهروندان کشور مهم و ارزنده می باشد که رهبری وزارت امور داخله در این راستا اقدامات عملی را روی دست دارند.

 

همچنان مسئول دانشگاه امریکایی افغانستان ضمن قدردانی از کارد نیروهای امنیتی به ویژه پولیس ملی در جهت تامین امنیت شهروندان کشور، ابراز قدردانی نموده گفت که سال گذشته، هراس افگنان طالب با راه اندازی حمله تروریستی بالای دانشگاه امریکایی افغانستان شماری از اساتید ودانش آموزان را مورد هدف قرار دادند که در نتیجه توسط نیروهای پولیس از پا در آورده شدند.

 

مسئول دانشگاه امریکایی افغانستان تصریح کرد که رهبری این دانشگاه بعد از آنکه تروریستان توسط نیروهای پولیس از پا درآورده شدند مصمم شد تا به منظور رشد ظرفیت این نیروها با وزارت امور داخله همکاری تنگاتنگ نمایند.

 

دانشگاه امریکایی افغانستان در سال 2006 در کابل تاسیس شد که تا اکنون بیشتر از صدها دانش آموز در آن مصروف فراگیری دانش در مقاطع لیسانس، ماستری و دکتورا می باشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار