افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 13 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و موسسه بین المللی زبانشناسی ثمر

وزارت اطلاعات و فرهنگ

وزارت اطلاعات و فرهنگ و موسسه بین المللی زبانشناسی ثمر تفاهمنامه همکاری را امضاء نمودند که به موجب آن زبان های رایج درکشور رشد و توسعه خواهد یافت.

این تفاهمنامه روز گذشته ازسوی پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ و نماینده موسسه ثمر به امضاء رسید که به موجب آن موسسه ثمر در هماهنگی با وزارت اطلاعات و فرهنگ برای حمایت ، تقویت وگسترش زبان های رایج کشور به خصوص زبان های سوم برنامه ریزی میکند.

پوهاند باوری سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ قبل از امضاء تفاهمنامه با مسوول موسسه ثمر درکابل تاکید داشت که حمایت ، رشد و گسترش زبانهای ملی و محلی کشور یک وظیفه ملی است که وزارت اطلاعات وفرهنگ آن را دنبال میکند و ما به زودی مرکزانکشاف زبان را درکشور ایجاد می نمایم که درآن روی تقویت وگسترش تمامی زبانهای رایج در کشور کار خواهد شد.

وی دراین زمینه هماهنگی میان وزارت اطلاعات وفرهنگ و موسسه ثمر را حتمی دانست .

به موجب تفاهمنامه که روز گذشته به امضاء رسید موسسه بین المللی زبانشناسی ثمر که مقر آن در تگزاس امریکا است روی حمایت ، تقویت وگسترش زبان های رایج افغانستان به خصوص زبان های سومی که آسیب پذیر اند کار می نماید . ضمناً این موسسه با ترجمه کتاب های افغانی به زبان های خارجی و ترجمه کتاب های خارجی به زبان های رایج در افغانستان میکوشد تا در معرفی فرهنگ افغانی به جهان خارج و معرفی زبان های دیگر برای افغانها پیشتاز گردد.

این تفاهمنامه پنج سال اعتبار دارد و موسسه ثمر مکلف است که درهر شش ماه از پیشرفت کار خود به وزارت اطلاعات و فرهنگ گزارش دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار