افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

امضای تفاهمنامه دوجانبه همکاری میان لوی څارنوالی و بنیاد آسیا

څارنوالی و بنیاد آسیا

برنامه ای به همین منظور در تالار شورای عالی لوی څارنوالی در شهر نو برگزار شد. در این برنامه، وحیدالدین ارغون معاون مالی و اداری، څارنپوه عنایت الله کمال معاون تعقیب قضایی لوی څارنوالی، عبدالله احمد زی رییس بنیاد آسیا  و برخی از رؤسای مرکزی لوی څارنوالی نیز حضور داشتند.

هدف از تطبیق این تفاهمنامه تطبیق برنامه کار آموزی در لوی حارنوالی است و به منظور ارتقای ظرفیت 242 تن از بانوان که از دانشکده های حقوق و شرعیات فارغ شده اند، امضا شده است. به قول وحید الدین ارغون مرستیال مالی و اداری لوی حارنوالی، این افراد یک ماه بگونه عملی در لوی څارنوالی آموزش می بینند، و برای پنج ماه دیگر بر اساس نیازمندی در ولایات به کار شان آغاز میکنند. پس از سپری کردن دوره کار آموزی این افراد با سپری کردن آزمون رقابتی، در بست های خالی لوی څارنوالی درمرکز و  ولایات استخدام خواهند شد.

 

اقای ارغون که به نمایندگی لوی څارنوالی این تفاهمنامه را امضا کرد، گفت:” رهبری لوی څارنوالی برای تساوی جندر در لوی څارنوالی متعهد است. این اداره در 18 ولایت زمینه استخدام زنان در بخش های اداری و مسلکی را فراهم نموده است.”

 

عبدالله احمد زی رییس بنیاد آسیا هدف از امضای این تفاهمنامه را افزایش کارکنان زن در لوی څارنوالی خواند و گفت:” این افراد در این برنامه مهارتهای نگارش حقوقی، مفاهمه شفاهی و تحریری، نحوۀ رفتار در محیط کاری و شبکه سازی را نیز فرا خواهند گرفت.”

 

این برنامه از سوی سازمان توسعه بین المللی ایالات متحده امریکا (USAID) تمویل میگردد. این در حالی است که چندی قبل لوی څارنوالی تفاهمنامه منع خشونت علیه زنان را با چهار وزارت نیز به امضا رسانده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار