افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

امضای تفاهمنامه بین افغانستان و امریکا جهت اشتغال زایی زنان

امریکا افغانستان

 

وزارت امور داخله افغانستان و اداره انکشافی ایالات متحده امریکا، تفاهم نامه یی را در زمینه اشتغال زایی برای زنان، امضا کردند.

 

طبق این تفاهم نامه اداره انکشافی ایالات متحده امریکا وزارت امورداخله کشور را در راستای اشتغال زایی به هزاران زن و فراهم سازی زمینه آموزش و استخدام آنان، کمک خواهد کرد.

 

نقش زنان در اقتصاد، سهم زنان در حکومت و انکشاف رهبری زنان، سه محوری اند که در چارچوب آن وزارت امور داخله به همکاری اداره انکشافی ایالات متحده اقداماتی را در جهت تقویت حضور کمی و کیفی زنان روی دست خواهد گرفت.

 

حکومت افغانستان به تازه گی برنامه یی را در جهت انکشاف اجتماعی و اقتصادی کشور روی دست گرفته که امضای تفاهم نامه میان وزارت امور داخله و اداره انکشافی ایالات متحده امریکا در راستای همین برنامه صورت گرفته است.

 

ایالات متحده امریکا، در پانزده سال اخیر  وزارت امورداخله کشور را در امر تقویت مشارکت زنان در صفوف نیروهای پولیس ملی یاری رسانیده است.

 

رهبری وزارت امور داخله، تقویت حضور کمی و کیفی زنان در چوکات این وزارت و صفوف نیروهای پولیس را یکی از اولویت های کاری خویش عنوان نموده و ازتلاش های جدی در زمینه افزایش کمی زنان در صفوف نیروهای پولیس ملی خبر می دهد.

 

ایجاد فضای مصوون کاری، بخشی از مفاد تفاهم نامه میان وزارت امور داخله و اداره انکشافی ایالات متحده امریکا است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار