افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

امضای تفاهمنامه با پاکستان خیانت به کشور

هنوز خاطره تلخ تعدادی از افسران محصل افغانستان به پاکستان از ذهن مردم پاک نشده است که موضوع امضای تفاهمنامه استخباراتی میان امنیت ملی و آی اس آی پاکستان مطرح شده است. رییس امنیت ملی می گوید چنین تفاهمنامه ای در سال 2006 نیز با پاکستان موجو بوده اما موثریت خوبی نداشته است. با توجه به عدم موثریت چنین تفاهمنامه هایی با پاکستان چرا دوباره این کار تکرار می شود؟ آیا پاکستان اینبار با افغانستان صادق خواهد بود؟

 

احمدشاه رمضان عضو مجلس نمایندگان در برنامه «بازنگاه» گفت: در این چند روزی که تفاهم نامه با پاکستان امضا شده ، حتی یک نفر از دوستان نزدیک اشرف غنی آن را تایید نکرده است. همچنین حتی یک نفر در میز گردها و در رسانه ها نبوده که از این تفاهم نامه استقبال کرده باشد بلکه نسبت به آن نفرت نشان داده اند. حتی شکریه بارکزی نماینده مجلس که نزدیک ترین دوست به رییس جمهور است آنها را حمایت نکرده است.

 

وی امضای تفاهم نامه با پاکستان را کاری نادرست دانسته و افزود: از روزی که تاریخ پاکستان ایجاد شد، چه در وقت مجاهدین، چه در وقت کمونیست ها، چه در هر زمان دیگر پاکستان روی خوشی به افغانستان نشان نداده و رهبری بسیاری از ناامنی ها در کشور ما را بر عهده داشته است. حالا ما چطور می توانیم به این کشور اعتماد کرده و چنین تفاهم نامه ای را بدون درنظر گرفتن تاریخ روابط خود با این کشور امضا و تطبیق کنیم. این خیانتی ملی است که اشرف غنی، حنیف اتمر و هر شخص دیگری که در این مورد صحبت کرده و آن را امضا کرده اند انجام داده اند. متاسفانه شنیده شده است که در این موضوع داکتر عبدالله را هیچ دخالتی نداده اند و حتی مشورت کوچکی هم از وی نگرفته اند. این کار برخلاف تمام شعارهایی که داده اند بوده است.

 

وی ادامه داد: حالا اشرف غنی در یک روز تمام استخبارات ما را به پاکستان فروخته است. مردم باید در مقابل این حکومت دروغ گو و فاسد بایستند. در مقابل ارگ تجمع کنند و آنها را از آنجا بیرون بکشند و بگویند که شما نامشروع هستید و نباید بیش از این با سرنوشت مردم افغانستان بازی کنید.

 

رمضان اشرف غنی را فردی خودرای دانسته و در مورد امضای تفاهم نامه با پاکستان عنوان کرد: این قرارداد را فقط سه نفر در افغانستان امضا کرده اند، عبدالله، اشرف غنی و اتمر. حتی با معاونان هم مشورتی انجام نشده است. از داکتر عبدالله تاسف می خوریم چرا وی که از ابتدای عمر خود در افغانستان بوده، از مجاهدین است، تمام ظلم های پاکستان را نسبت به افغانستان دیده است و حالا چنین تفاهم نامه ای را امضا می کند. از اشرف غنی که انتظاری نیست چرا که مشخصاً دست نشانده آمریکا است و در آنجا پرورش یافته است. پاکستان بارها حکومت ما را در دوران های مختلف غافل ساخته و کار خود را انجام می دهد. حالا هم با این تفاهم نامه رهبران افغانستان را فریب داده است.

 

وی در پایان گفت: اشرف غنی افغانستان را معامله کرده و از این جهت که آن را معامله کرده است رییس جمهور شده است. وی به رای مردم نیامده است. ملت افغانستان باید بیدار و منسجم شوند و حکومت دیگری بیاورند.

 

ناتو اهداف خود را در افغانستان دنبال می کند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار