افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

امضاء قرارداد چاپ 16 میلیون جلد کتاب

وزارت معارف افغانستان در حالی قرارداد چاپ شانزده میلیون جلد کتاب درسی را به امضاء رسانید که در برخی از مکاتب کشور متعلمین از کمبود کتاب همواره شکایت میکنند.

 

اسدالله حنیف بلخی وزیر معارف افغانستان روز گذشته پس از امضای قرار داد چاپ شانزده ملیون کتاب گفت که تلاش میشود تا مشکل کمبود کتب درسی در مکاتب کشور از میان برداشته شود.

 

آقای بلخی میگوید که این کتب درسی با کیفیت بهتر چاپ شده ودرمکاتب به متعلمین توزیع خواهد شد:

 

“فکر میکنم ما بیست و پنج میلیون دالر دیگر از طرف دونرها تخصیص داریم تا کتاب ها را چاپ کنیم، امیدوار هستم تا در چاپ آینده بتوانیم آن کتاب ها را بازنگری و چاپ بهتر کرده به دسترس شاگردان قرار دهیم.”

 

چند روز قبل نز قرارداد چاپ ملیون ها کتاب درسی از سوی وزارت معارف افغانستان با یازده مطبعه افغانی به امضاء رسید.

 

آقای بلخی میگوید، این شانزده ملیون کتب درسی به کمک پنج اعشاریه پنج ملیون دالراز سوی دنمارک در هند و ویتنام در مدت چهار ماه به چاپ می رسد.

 

در این حال اوخ ولفیچل “Uffe Wolffhechel” سفیر دنمارک در افغانستان می گوید که آنان همکاری های شان را با این کشور ادامه خواهند داد:

 

“اکنون ما آمده امضای قرارداد هستیم و امید است این کتاب ها چاپ شده و به دسترس شاگردان افغان برسد، این به نفع شاگردان افغانستان در حال حاضر و آینده است و ما به همکاری های خود ادامه خواهیم داد.”

 

این در حالیست که از کمبود کتب درسی و مشکل بودن نصاب وزارت معارف در اکثرمکاتب افغانستان شکایت وجود دارد.

 

اما وزارت معارف می گوید که تیم های را موظف ساخته است تا نصاب تعلیمی کنونی را تصحیح کرده و کتب درسی بهتر را در سال آینده به چاپ برساند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار