افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

امریکا ۱۲۰۰ نظامی دیگر را به افغانستان اعزام می کند

نیروهای امریکایی

نظامیان تیم چهارم رزمی پیاده‌نظام اردوی امریکا از پایگاه نظامی مستقر در آلاسکا ماه جاری عیسوی به افغانستان اعزام می‌شوند.

دیوید کاکرن قوماندان عملیاتی این جز و تام اعلام کرد که اکثر این نظامیان به مناطق شرقی افغانستان و به منظور مشاوره و کمک به نیروهای امنیتی افغان اعزام خواهند شد.

وی افزود: این جز و تام پیش از این در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ نیز در افغانستان حضور داشت، اما انتظار می‌رود که عملیات آن‌ها مانند گذشته رزمی نباشد.

وی بیان داشت: ما با پولیس شهری و سرحدی افغان و همچنین اردوی افغانستان همکاری و تلاش می‌کنیم تا آن‌ها را توانمندتر سازیم که عملیات‌ها را خودشان انجام دهند و نسبت به کمک‌های خارجی نیز بی‌نیاز شوند.

اعزام این نیروها پیش از این در ماه آوریل اعلام شده بود و این اعزام به تصمیم جدید رییس‌جمهور امریکا مبنی بر افزایش نظامیان امریکایی در افغانستان ارتباطی ندارد.

جنرال جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا نیز اخیراً اظهار داشت که دستور اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان را صادر کرده‌است اما از اعلام شمار نیروهای اعزامی خودداری کرد.

 

این درحالی است که دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا ۱۶ اسد استراتیژی جدید این کشور برای افغانستان را اعلام کرد که این استراتیژی علاوه بر افغانستان کشورهای دیگر نظیر هند و پاکستان را نیز در برمی گرفت و در واقع به نحوی تهدیدی برای پاکستان و ترغیبی برای هند جهت ایفای نقش موثرتر در ایجاد صلح و ثبات در افغانستان بود. این راهبرد جدید با واکنش های مختلفی در داخل و خارج از افغانستان نیز رو به رو شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار