افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

امریکا هزینه سالانه جنگ در افغانستان را اعلام کرد!

امریکا در افغانستان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، یک مقام ارشد وزارت دفاع امریکا مقدار هزینه سالانه جنگ در افغانستان را اعلام کرد.
در حالی که ۱۶ هزار نظامی امریکایی در افغانستان مستقر هستند و احتمال افزایش این نظامیان نیز وجود دارد، یک مقام ارشد وزارت دفاع امریکا گفت جنگ افغانستان سالانه ۴۵ ملیارد دالر هزینه دارد.

در حالی که پس از 17 سال جنگ نمی‌توان پایانی را برای جنگ افغانستان متصور بود وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) می‌گوید که این جنگ سالانه 45 ملیارد دالر هزینه دارد.

به راپور پی.بی.اس در حالی که بیش از 6 ماه از اعلام استراتیژی جدید ترمپ برای افغانستان می‌گذرد، قانونگذاران امریکایی که درباره روند جنگ افغانستان و احتمال پیروزی در کشور مردد بودند خواستار توضیح حکومت ترمپ شده‌اند.

رندل شرایور مقام ارشد آسیایی وزارت دفاع امریکا اظهار داشت این 45 ملیارد دالر هزینه سالانه شامل پنج ملیارد دالر برای نیروهای امنیتی افغان و 13 ملیارد دالر دیگر برای نیروهای امریکایی هزینه می‌شود.

وی افزود حدود 780 ملیون نیز صرف کمک‌های اقتصادی می‌شود و بقیه این مبلغ نیز برای حمایت‌های لجستیکی و تامین تدارکات هزینه می‌شود.

گفتنی است که حدود 16 هزار نظامی امریکایی در افغانستان مستقر هستند و اخیرا نیز راپور‌هایی مبنی بر انتقال نظامیان امریکایی از عراق به افغانستان نشر شده است.

  1. Baryali Haidari :

    مرگ به امریکا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار