افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 29 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

امریکا هزینه تهیه یونیفارم اردوی ملی را پرداخت نمی‌کند

اردوی ملی

به نقل از واشینگتن اگزمینر، مجلس نماینده گان امریکا بودیجه پنتاگون برای تهیه یونیفارم نیروهای اردوی ملی را رد کرد.

بر اساس این راپور، وزارت دفاع امریکا در سال 2018 نمی تواند یونیفارم اردوی ملی افغانستان را خریداری کند.

این در حالی است که چندی پیش جان سپکو سرمفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان خبر داد که در دهه گذشته پنتاگون 28 ملیون دالر را برای خریداری یونیفارم نیروهای نظامی افغان هدر داده است.

والتر جونز نماینده ایالت کارولینای شمالی در مجلس نماینده گان امریکا درباره این تصمیم گفت: ما مدت‌هاست که پول مالیات‌دهندگان امریکایی را در افغانستان هدر داده‌ایم، این تعدیل گامی کوچک در مسیر درست است.

به راپور سرمفتش خاص امریکا در امور افغانستان موسوم به سیگار، عبدالرحیم وردک وزیر دفاع پیشین افغانستان این یونیفارم گران‌قیمت را به دلیل زیبایی آن انتخاب کرده بود.

این در حالی است که پلان این یونیفارم ها برای استتار در مناطق جنگلی مناسب است، اما جنگل‌ها تنها 2.1 فیصد از کل مناطق افغانستان را تشکیل می‌دهند.

همچنین در ادامه راپور سیگار آمده که پنتاگون از سال 2008 تا جَنیوری 2017 حدود 94 ملیون دالر را برای خریداری 1.3 ملیون یونیفارم برای اردوی ملی افغانستان هزینه کرده است.

سیگار پیش از این نیز از اختلاس یک ملیارد دالری نظامیان امریکایی خبر داده بود و در راپوری دیگر نیز سپکو اظهار داشت که در سال‌های گذشته 29 سنت از هر دالر امریکا برای بازسازی افغانستان هدر رفته است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار