افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 13 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

امریکا هرگز خواستار صلح در افغانستان نیست

امریکا

 

روزنامه پاکستانی به نقل از مقامات اسلام‌آباد نوشت که امریکا هرگز خواستار صلح در افغانستان نیست زیرا پس از برقرای صلح، توجیهی برای حضور در این کشور ندارد.

 

به نقل از «اکسپرس تریبون»، مقامات دولتی و نظامی پاکستان به این نتیجه رسیده‌اند که امریکا بی‌ثباتی در افغانستان را من‌حیث یک بازی کلان استراتژیک بمنظور نظارت بر چین طولانی‌تر می‌کند.

 

ارزیابی مقامات دولتی و نظامی پاکستان به دلیل تحولات اخیر شامل کشته شدن «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان افغان توسط طیاره بدون سرنشین امریکا در ایالت بلوچستان مطرح شده است.

 

یکی از مشاوران دولت اسلام‌آباد به اکسپرس تریبون گفته که برخی رویدادهای خاصی در ماه های اخیر موجب شدند تا سیاست‌گذاران امنیتی خارجی و ملی پاکستان باور کنند که امریکا هرگز مشتاق صلح در افغانستان نیست.

 

یک مقام پاکستانی که خواست نامش فاش نشود، مدعی شد: امریکایی‌ها برای نظارت بر چین، خواستار پایگاه‌های مستقل در افغانستان هستند.

 

این مقام پاکستانی اظهارداشت که افغانستان در مرکز یک “بازی بزرگ” جدید در میان کشورهای قدرتمند از جمله امریکا و چین قرار گرفته است.

 

این مقام پاکستانی اظهار داشت: امریکا در صورت صلح در افغانستان توجیهی برای حضور در این کشور نخواهد داشت.

 

«ریچارد اولسن» نماینده ویژه امریکا برای افغانستان و پاکستان و «پیتر لاووی» مدیر ارشد امور آسیای جنوبی در شورای امنیت ملی این کشور روزهای گذشته برای گفت‌وگو با مقامات نظامی و سیاسی پاکستان در موارد اختلافی دو کشور از اسلام‌آباد دیدار کردند.

 

جنرال «راحیل شریف» رییس ستاد اردوی پاکستان در دیدار با هیئت امریکایی خواستار عملیات نظامی اردوی این کشور علیه تحریک طالبان در افغانستان شد.

 

رییس ستاد اردوی پاکستان در این دیدار با گفت‌وگو درباره امنیت منطقه، ملاحظاتی را در مورد حمله پهپادی امریکا علیه رهبر سابق طالبان افغان در ایالت «بلوچستان» نیز مطرح کرد .

 

رییس ستاد اردوی پاکستان در ادامه گفت: اسلام‌آباد هرگز فعالیت‌های سازمان‌های اطلاعات هند (راو) و افغانستان (ان دی اس) را تحمل نخواهد کرد .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار