افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

امریکا نصف داعشی ها را در افغانستان پنهان کرده است!

داعش در افغانستان

به گزارش افغان تلکس، قوماندان ارشد نظامیان امریکایی در افغانستان آماری از تعداد داعش در کشور را منتشر کرده که نصف آماری است که از سوی وزارت دفاع افغانستان و مقامات روسیه ارایه شده است!
جنرال جان نیکلسن قوماندان نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان با اشاره به اظهارات مسکو مبنی بر حضور چند هزار تروریست داعشی در افغانستان گفت: شمار جنگجویان داعش که توسط روسیه اعلام شده اغراق‌آمیز است.

وی شمار تروریست‌های داعشی در افغانستان را 1500 نفر اعلام کرد.

این در حالی است که محمد رادمنش سخنگوی وزارت دفاع کشورمان دو هفته پیش این شمار را حدود سه هزار نفر اعلام کرده بود.

در حالی که برخی مقامات افغان و مسکو بارها از افزایش حضور داعش در شمال افغانستان و کوچ دیگر اعضای این گروه تروریستی از دیگر کشورها به این منطقه ابراز نگرانی کرده‌اند، نیکلسن اظهار داشت: داعش در ولایات ننگرهار و کنر فعال است، اما حضور بسیار کمی در ولایت جوزجان واقع دارد.

چندی قبل سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه تاکید کرده بود نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان هر تلاشی را برای ساکت کردن و تکذیب حضور داعش در افغانستان انجام می‌دهند.

وی همچنین گفته بود؛ بر اساس اطلاعات ما حضور داعش در شمال و شرق افغانستان جدی است، هم اکنون نیز چند هزار فرد مسلح از اعضای این گروه تروریستی در افغانستان حضور دارند.

نیکلسن در ادامه نیز کوچ تروریست‌های داعش به افغانستان از عراق و سوریه را تکذیب کرد.

این در حالی است که چندی پیش آژانس خبررسانی فرانسه به نقل از ساکنان محلی و مقامات ولایت جوزجان از حضور تروریست‌های فرانسوی و الجزایری داعش به این منطقه خبر داده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار