افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

امریکا طالبان را ریز می بیند!

طالبان.

بگفته سخنگوی نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان، مبارزه با طالبان دیگر در اولویت نیروهای نظامی امریکا در افغانستان قرار ندارد…
جنرال چارلز کلیولنددر پاسخ به پرسش خبرنگاران در وزارت دفاع امریکا گفت: طالبان تنها 10 فیصد از خاک افغانستان را تحت کنترول دارند و در برخی مناطق کشور نیز درگیری‌ها ادامه دارد. طالبان برای امنیت ملی امریکا خطرناک نیست.

کلیولند افزود: در حالیکه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در بعضی موارد اقدامات مناسب و عالی نداشتند اما از مراکز ولایت‌های افغانستان دفاع کردند.

سخنگوی مأموریت حمایت قاطع در افغانستان اظهار داشت: در هفته‌های اخیر، افغانستان شاهد درگیری‌های شدیدی بود و طالبان تلاش‌های زیادی برای تصرف مرکز یک ولایت انجام دادند.

وی بیان داشت: انتظار می‌رود که طالبان بار دیگر تلاش‌هایش برای تصرف لشکرگاه مرکز ولایت هلمند را تشدید می‌بخشد.

سخنگوی ناتو در افغانستان خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک و یا در پایان سال جاری عیسوی، سلسله حملات توسط طالبان قابل پیش‌بینی است.

جنرال امریکایی تأکید کرد: طالبان توانایی حفظ یک ولایت پس از تصرف را ندارد و فقط برای جلب توجه رسانه‌ها و افزایش فشارها بر حکومت افغانستان اقدام به حمله می‌کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که لانگ وار ژورنال راپور داد که در حال حاضر 6 مرکز ولایت در شمال، جنوب و غرب افغانستان در معرض تهدید شدید امنیتی از سوی طالبان افغان قرار دارد.

در هفته‌های اخیر، برخی ولایت‌ها از جمله کندز، ارزگان، فراه، هلمند، بغلان، فاریاب و چند ولایت دیگر مورد حملات گسترده طالبان افغان قرار گرفتند.

براساس راپور‌ها، درگیری‌ها در برخی مناطق هنوز در جریان است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار