افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

امریکا در مبارزه با تروریزم شکست خورده است!

بمب

آیا واقعا امریکا در مبارزه با افراط گراهای تروریست با جدیت عمل می کند؟

دقیقا سال گذشته بود که نیروهای نظامی امریکا بزرگترین بم غیر هستوی جهان موسوم به مادر بم ها را با هدف از بین بردن پایگاه تکفیری های داعش در منطقه اچین ولایت ننگرهار مورد استفاده قرار دادند. برخلاف انتظارات، امروز و با گذشت یکسال از آن عملیات، فعالیت های گروه های افراطی خاصتاً نیروهای داعش نه تنها در افغانستان از میان نرفته اند بلکه حوزه ی نفوذ آن ها در کشور بیشتر نیز شده است. این درحالی است که تهدیدات تروریستی شبه نظامیان طالبان همچنان بر سر مردم افغانستان سایه افکنده است و وعده های دروغین امریکا در کمک به صلح در افغانستان بر همگان آشکار شده است.

جالب آن که مقامات دولتی و ارگ نیز از چنین عملیاتی به شدت استقبال نمودند و آن را مقدمه نابودی کامل داعش در کشورمان قلمداد کردند اما تا به حال هیچ دستاوردی برای افغانستان به جز آوارگی و ویرانی نداشته است.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، محمد رادمنش به تازه گی و در سالگرد استفاده از مادر بم ها اظهار داشت: نیروهای امنیتی افغانستان، پایگاه های داعش را تسخیر نموده و مانع از ورود آن ها به افغانستان می شوند. برخلاف اظهارات محمد رادمنش، تکفیری های داعش در چند ماه گذشته با توسعه نفوذ خود عملیات های مختلفی را حتی در پایتخت صورت داده اند.

عدم موفقیت نیروهای امریکایی و ایتلاف ضد تروریزم به قوماندانی واشینگتن در خصوص مبارزه و کنترول گروه های تروریستی داعش و طالبان این سوال را در ذهن مطرح می کند که آیا واقعا آنها در مبارزه با افراط گراهای تروریست با جدیت عمل می کنند؟

  1. Mohammad Farooq :

    صد در صد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار