افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 31 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

امریکا برای حل اختلاف بین غنی و نور مداخله کرد!

جان سالیوان معین وزارت امور خارجه امریکا

به گزارش افغان تلکس، امریکا برای حل اختلاف بین غنی و نور معین وزارت امور خارجه خود را به افغانستان کشاند!

بنابر اعلامیه نشر شده از سوی ارگ، جان سالیوان معین وزارت امور خارجه امریکا در یک سفر اعلام نشده وارد کابل شده و با مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرده است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که معین وزارت امور خارجه امریکا با اشرف غنی، عبدالله عبدالله و صلاح‌الدین ربانی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

معین وزارت امور خارجه امریکا در دیدار با مقامات کشورمان تاکید کرد که درهای صلح به روی طالبان باز است.

این در حالی است که ترمپ در واکنش به حملات اخیر در کابل گفته بود که امریکا حاضر نیست با طالبان گفت‌وگو کند.

سفارت امریکا در کابل نیز با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که سالیوان در دیدار با مقامات کشورمان بر لزوم برگزاری انتخابات شفاف و به موقع در کشور تاکید کرده است.

بر اساس این راپور، معین وزارت خارجه امریکا همچنین از مقر قوماندانی ماموریت حمایت قاطع و ناتو در افغانستان نیز دیدار کرده است.

صلاح‌الدین ربانی نیز در صفحه فیسبوک خود نوشت که معین وزارت امور خارجه امریکا ضمن محکومیت حملات اخیر در افغانستان بر لزوم نابودی مراکز امن تروریستی در خارج از سرحدات کشور تاکید کرد.

وی همچنین تصریح کرد که درباره وضعیت سیاسی افغانستان با معین وزارت امور خارجه امریکا نیز گفت‌وگو کرده است.

یک منبع حکومتی پیش از این گفته بود که در چند روز آینده قرار است هیئتی از مقامات امریکایی برای حل تنش‌ها بین اشرف غنی و عطامحمد نور به افغانستان سفر کند.

حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری تا کنون درباره اینکه معین وزارت امور خارجه امریکا برای حل تنش‌های اشرف غنی و عطامحمد نور به کابل آمده اظهار نظری نکرده‌اند.

هیدر ناورت سخنگوی وزارت خارجه امریکا نیز اعلام کرد که جان سالیوان درباره مسایل امنیتی سیاسی و خاصتاً انتخابات پارلمانی با مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرده است.

این در حالی است که ارگ سفید پیش از این با نشر اعلامیه ای از عطامحمد نور خواسته بود تا از طریق گفت‌وگو و تفاهم با ارگ ریاست جمهوری زمینه انتقال مسالمت آمیز انتقال رهبری ولایت بلخ را فراهم کند.

عطامحمد نور در سخنرانی اخیر خود به ارگ هشدار داد که اگر شروط این حزب را نپذیرد تظاهرات گسترده را در مخالفت با حکومت در سرتاسر کشور برگزار خواهد کرد.

  1. اسداللہ عمری :

    امریکا از سگهای خد نان میتا او غنی جان هست

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار