افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 28 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

امریکا تعداد نظامیانش را در افغانستان افزایش داد.

اردوی امریکا از اعزام پنج هزار و 700 نظامی امریکایی به خارج از این کشور خبر داد که از این تعداد هزار و 700 نظامی به افغانستان اعزام می‌شوند.

سخنگوی وزارت دفاع امریکا تاکید کرده که اعزام این عساکر به منظور افزایش نظامیان امریکایی نبوده بلکه به منظور گردش و جایگزینی نیروهای از قبل مستقر شده در افغانستان است.

استار استریپس ویب‌سایت نزدیک به اردوی امریکا اعلام کرد که قرار است پنج هزار و 700 عسکر امریکایی به خارج از این کشور اعزام شوند که از این میان هزار و 700 عسکر امریکایی به افغانستان و چهار هزار عسکر دیگر به اروپا اعزام خواهند شد.

اریک پون سخنگوی وزارت دفاع امریکا نیز تصریح کرد که اعزام این نیروها به افغانستان به معنای افزایش عساکر امریکایی در افغانستان نیست بلکه به منظور گردش نیرو صورت می‌گیرد.

وی افزود: پنتاگون اختیارات لازم برای تعین تعداد عساکر امریکایی در افغانستان، عراق و سوریه را از ارگ سفید دریافت کرده است.

به گفته وی ارگ سفید اختیارات لازم را به پنتاگون داده است تا بدون نیاز تایید دونالد ترمپ بتواند نیروهای امریکایی را در عراق، سوریه و افغانستان کاهش و یا افزایش دهد اما وی تاکید کرد که هیچ افزایش نیرویی در این کشورها تاکنون صورت نگرفته است.

براساس این راپور قرار است 200 نفر از این عساکر در پایگاه نظامی بگرام در مقر قومندانی نیروهای خارجی مستقر شوند و هزار و 500 عسکر نیز در پایگاه‌های نظامی نیروهای خارجی در کندهار و کابل مستقر شوند.

از سویی مجله خبری نیوزویک نیز راپور داد که هزار و 500 نفر از عساکر امریکایی که قرار است قبل از شروع موسم تابستان به افغانستان اعزام شوند از واحد 82 نیروهای هوابرد امریکا خواهند بود.

دگَروال جوبکینو مسئول مطبوعاتی واحد نیروهای هوابرد اردوی امریکا گفت: این نیروها تحت قومندانی دگَروال توبی مگزیگ به منظور مبارزه با گروه تروریستی داعش و اعضای القاعده به افغانستان اعزام می‌شوند.

این در حالیست که ارزیابی‌های دولت ترمپ برای تعین رویکرد جدید امریکا و شکستن بن‌بست در جنگ افغانستان تا دو هفته آینده نهایی می‌شود.

آژانس خبررسانی رویترز نیز در رابطه با رویکرد جدید امریکا در قبال افغانستان به نقل از یک مقام امریکایی راپور داد که احتمالا دولت ترمپ در نظر دارد سه تا پنج هزار عسکر تازه‌نفس به هدف افزایش نیروهای امریکایی به افغانستان اعزام کند.

اما این مقام امریکایی تصریح کرده است که دونالد ترمپ تاکنون هیچ تصمیم جدی برای افزایش تعداد عساکر امریکایی در افغانستان اتخاذ نکرده است.

این در حالیست که ماه گذشته نیز ماریانیاکو از مسئولان ارتباط عامه اردوی امریکا از اعزام هزار و 500 عسکر امریکایی از لوای چهارم فرقه 25 نیروهای هوابرد اردوی امریکا به افغانستان خبر داده بود.

قبل از این جنرال‌های نظامی امریکا خاصتاً جنرال نیکلسون قومندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان درخواست کرده بود تا تعداد عساکر امریکایی در افغانستان افزایش یابد زیرا وی معتقد است که با اعزام چند هزار عسکر امریکایی بن‌بست موجود در افغانستان درهم شکسته می‌شود.

گفته می‌شود در حال حاضر 14 هزار نیروی نظامی خارجی در افغانستان مستقر هستند که هشت هزار و 400 تا 9 هزار نفر از این نیروها را عساکر امریکایی تشکیل می‌دهند، اما ارایه آمار دقیق از تعداد عساکر امریکایی به دلیل گردش مستمر این نیروها امکان پذیر نبوده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار