افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

امریکا برای مذاکره با طالبان شرط گذاشت!

امریکا و طالبان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس به نقل از یک مقام وزارت خارجه امریکا، واشینگتن برای مذاکره با طالبان دو شرط گذاشت!
یک مقام وزارت خارجه امریکا اظهار داشت واشینگتن زمانی با طالبان وارد مذاکره خواهد شد که این گروه حاضر به گفت‌وگو با حکومت افغانستان باشد و حملات خود را نیز متوقف کند.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه امریکا به داون گفت: اعلامیه طالبان را دیده‌ایم، زمانی می‌فهمیم این گروه درباره گفت‌وگوهای صلح‌آمیز جدی است که حاضر به مذاکره با حکومت منتخب افغانستان شود و به حملات خود نیز پایان دهد.

این در حالی است که اخیرا طالبان با نشر نامه‌ای سرگشاده خطاب به کانگرس و مردم امریکا خواسته بود تا حکومت این کشور را برای خروج از افغانستان تحت فشار قرار دهند.

در این نامه آمده بود طالبان ترجیح می‌دهد تا مسئله افغانستان از راه‌های صلح‌آمیز حل شود و برای رسیدن به چنین راه‌حلی امریکا باید به اشغال کشور پایان دهد و به مردم افغانستان اجازه دهد تا حکومتی را تشکیل دهد که مطابق با باورهای آن‌ها است.

از سوی دیگر نیز حکومت وحدت ملی ضمن رد درخواست طالبان اظهار داشت این گروه ابتدا باید با متوقف کردن حملاتش صداقت خود را برای برقراری صلح نشان دهد.

دوا خان مینه‌پال معاون سخنگوی رییس جمهور اشرف غنی نیز در این باره گفت: طالبان جنگ را آغاز کردند و در حال ادامه آن استند؛ اگر آن‌ها خواستار صلح هستند، بنابراین باید جنگ را متوقف کنند.

چندی پیش دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا با اشاره به تلاش خود برای شکست طالبان گفت: نمی‌خواهیم با طالبان صحبت کنیم، می‌خواهیم کاری را تمام کنیم که باید به آن پایان دهیم، چیزی که کسی قادر به پایان دادن آن نبوده است.

این اظهارات ترمپ واکنش برخی از سناتورهای امریکایی را در پی داشت.

جف مرکلی سناتور دموکرات امریکایی امیدهای واشینگتن برای فشار نظامی بر طالبان و مجبور کردن این گروه برای قبول راه‌حل سیاسی را غیرواقع‌گرایانه خوانده بود، زیرا اکنون این گروه نسبت به هر زمان دیگری از سال 2001 مناطق بیشتری را تحت کنترول و نفوذ خود دارد.

  1. Hanif Mirzaie :

    آمريكا خودش داعش وطالب است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار