افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 9 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

امریکا برای اطلاعات درباره سران طالبان جایزه می دهد!

طالبان افغانستان

ایالات متحده امریکا برای اطلاعات درباره سران طالبان تروریست 11 ملیون دالر جایزه می دهد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا در مجموع 11 ملیون دالر برای کسانی می دهد که اطلاعاتی درباره سه تروریست گروه تحریک طالبان پاکستان که با طالبان افغانستان پیوند دارند، ارایه کند.

وزارت امور خارجه امریکا وعده داده است، که 5 ملیون دالر برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری مولانا فضل الله رهبر گروه تحریک طالبان، سه ملیون دالر برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری عبدالولی و منگل باغ شود، برای ارایه دهندگان این اطلاعات می دهد.

با توجه به اعلامیه وزارت امور خارجه امریکا، فضل الله در برنامه ریزی حمله تروریستی بر میدان تایمز در نیویارک که قرار بود توسط فیصل شهزاد در سال 2010 انجام شود، در حمله تروریستی این گروه در پشاور در سال 2014 بر یک مکتب که در نتیجه آن 148 طفل و آموزگار کشته شدند و همچنان در حمله بر ملاله یوسف زی برنده جایزه صلح نوبل دست داشته است.

در این اعلامیه همچنان آمده است، که ولی رهبر گروه تروریستی جماعت الاحرار مسوولیت حمله بر غیر نظامیان، اقلیت های مذهبی و ماموران اجرای قانون در پاکستان و همچنین قتل دو تن از کارمندان قونسولگری امریکا در پشاور را به عهده گرفته است.

به گفته وزارت امور خارجه امریکا، باغ، رهبر گروه لشکر اسلام متهم به حمله بر کاروان ناتو، قاچاق مواد مخدر و اختطاف گریی در پاکستان و افغانستان است.

یادآوری می کنیم، که جایزه برای اطلاعات در مورد تروریست ها در چوکات پروگرام پاداش برای عدالت اعلام شده است، که از زمان راه اندازی آن در سال 1984 مبلغ 125 ملیون دالر به بیش از 80 خبرنگار در ایالات متحده پرداخت شده است. علاوه بر این، مقام های ایالات متحده کسانی را که تروریست ها را در خارج از این کشور به چنگ امریکایی ها می دهند، کمک می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار