افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

چرا امریکا بدنبال پنهان کردن داعش در افغانستان است؟

عامل حمله انتحاری کابل داعش

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس به نقل از وزیر امور خارجه روسیه: تلاش مقامات امریکایی برای پنهان کردن داعش در افغانستان نگران کننده است!
سرگئی لاوروف ادامه داد: طبق منابع استخباراتی وزارت امور خارجه روسیه داعش در افغانستان مواضع خود را به طور جدی تقویت کرده و احتمال ورود آنها به آسیای مرکزی افزایش یافته است. لاوروف گفت: تلاش‌های مقامات امریکا و ناتو برای پنهان کردن حضور داعش در افغانستان مورد نگرانی مسکو است.
وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به لزوم اتحاد بین کشورهای منطقه تصریح کرد: در ساختار سازمان همکاری شانگهای همه همسایگان کلیدی افغانستان از جمله پاکستان و هند حضور دارند، حکومت افغانستان هم من‌حیث ناظر در نشست‌های این سازمان اشتراک می‌کند همچنین سازمان شانگهای اختیارات لازم برای انجام عملیات مختلف از جمله اقدامات دپلوماتیک و نظامی برای کاهش نقش داعش در افغانستان را دارا است.
وی خاطر نشان کرد: متأسفانه حضور نظامیان ناتو در افغانستان تهدیدات تروریستی را کاهش نداد در حالی که گسترش مواد مخدر پس از حضور این کشورها چند برابر افزایش یافته است. وزیر امور خارجه روسیه افزود: علاوه بر سازمان شانگهای همچنین سازمان قرارداد امنیت جمعی در بین کشورهای منطقه در جهت مبارزه با مهاجرت غیرقانونی، مبارزه با تروریزم و قاچاق موارد مخدر در حال فعالیت است که در صورت لازم اقداماتی در این زمینه صورت خواهد داد. وی گفت: اما مبارزه با شبه‌ نظامیان داعش در داخل افغانستان هدف اصلی است و در مرحله اول این اقدامات را باید نهادهای امنیتی افغانستان، امریکا و ناتو انجام دهند زیرا نیروهای نظامی آنها در کشور حضور دارند.

 1. Galab Mohammadi :

  به خواطر که خودش داعش پرور وطالب پرور است

 2. Roshan Muhammadi :

  بخاطر اینکه از آنها فعلا محافظت کنه تا هنگامی که وقتش فرا برسد باز مثل جن ظاهر وبه خونخاری شروع کند !!!!
  شب بخوابی صبح بخیزی که در چنگال داعش گرفتاری !!!

 3. Shakib Ahmadi :

  زیر کاسه نیم کاسه است

 4. Ghulam Sarwar Aminyai :

  امریکا طالب داعش و غنی یکی است

 5. امیرگل کوهدامنی :

  ۱۰۰۰۰۰۰۰لعنت برسرامریکایها

 6. Helen Hajran :

  چون برنامه اش عملی نشده هنوز بالای افغانستان

 7. محمد فیاض :

  بهانه ماندن ندارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار