افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 11 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

امریکا در انتظار انتقام‌گیری طالبان

طالبان

به نقل از «واشنگتن پست»، یک مقام وزارت دفاع امریکا که نخواست نامش فاش شود، گفت: مقامات در واشنگتن پس از هدف قرار دادن «ملامنصور» رهبر سابق طالبان در پاکستان انتظار دارند تا طالبان عملیات تلافی‌جویانه خود را در تابستان انجام دهند.

طیارات بدون سرنشین امریکا چند هفته قبل ملا اختر منصور را در پاکستان هدف قرار دادند و «ملا هیبت‌الله» من‌حیث رهبر جدید این گروه انتخاب شد.

بر اساس گزارش‌ها، طالبان پس از کشته شدن ملا اختر منصور حملات خود را در برخی از نقاط افغانستان خاصتاً جنوب کشور افزایش دادند.

این مقام ارشد امریکایی ادامه داد: مشخص نیست که نیروهای اندک امریکایی در افغانستان حتی پس از اختیارات عملیاتی جدید، چه تاثیری می‌توانند داشته باشند؟

وی افزود: سال 2016 میلادی با درگیریها در هلمند و سلسله حملات انتحاری در کابل ناآرام بوده است.

باراک اوباما روز گذشته اختیارات جدیدی را به نیروهای کشورش در افغانستان داد که بر اساس آن این نیروها می‌توانند در میادین جنگ نیروهای امنیتی افغان را همراهی و در جنگ‌ها اشتراک کنند.

همچنین نیروهای هوایی امریکا نیز اختیارات بیشتری را در انجام حملات هوایی علیه طالبان و دیگر گروه‌ها کسب کردند.

در حال حاضر حدود 9800 نیروی امریکایی در افغانستان حضور دارند که بر اساس پروگرام کنونی قرار است این تعداد تا پایان سال جاری میلادی به 5500 نظامی کاهش یابند.

با این حال، «جان نیکلسون» قومندان نیروهای امریکایی در افغانستان به تازه گی تحقیقات سه ماهه خود را تکمیل کرده و قرار است به مقامات ارشد کشورش در مورد افزایش یا کاهش نیرو پیشنهاد دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار