افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 23 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

امریکا، برای پاکستان هم نقشه هایی دارد!

 

براساس راپورات رسیده، پاکستان هم درگیر استراتیژی جدید امریکا در افغانستان خواهد شد…

به نقل از نیو دهلی تایمز، جنرال مک مستر، مشاور امنیت ملی امریکا اعلام کرد که سیاست جدید امریکا در قبال افغانستان بزودی اعلام خواهد شد. این سیاست جدید شامل پاکستان نیز خواهد شد.

 

مقامات امریکایی پیش از این تاکید داشتند که سیاست جدید امریکا تنها متوجه افغانستان است.

 

مک مستر در این باره گفت: ما در انتهای چند هفته آینده فرصت بسیار خوبی برای استراتیژی بسیار تاثیرگذارتر برای مشکلات افغانستان، پاکستان و منطقه خواهیم داشت.

 

این در حالی است که واشنگتن تقریبا تصمیم افزایش چند هزار نیرو در افغانستان را نهایی کرده و تنها زمان اعزام این نیروها پس از بازگشت ترمپ تعین خواهد شد.

 

رییس‌جمهور امریکا، مک مستر و تیم مشاوران ارشد امنیتی خود را مسئول ایجاد سیاست امریکا در افغانستان و پاکستان کرده است که شامل جنوب آسیا نیز خواهد شد.

 

مک مستر در حال بررسی اعزام پنج هزار نیروی بیشتر به افغانستان است و از متحدان خود در ناتو نیز درخواست کرده تا نیروهای بیشتری را اعزام کنند.

 

بنظر می‌رسد امریکا و متحدانش در ناتو برای بررسی گزینه‌های خود در افغانستان به زمان بیشتری احتیاج دارند.

 

مک مستر در رابطه با حمایت پاکستان از گروه‌های تروریستی نیز گفت که امریکا با سیاست پاکستان در حمایت از تروریزم مخالف است و این کشور را تحت فشار گذاشته تا اقدامات بیشتری را در این باره انجام دهد.

 

از سوی دیگر، به دلیل اینکه نابودی گروه‌های تروریستی امنیت کریدور اقتصادی چین و پاکستان را نیز تضمین خواهد کرد، شاید چین نیز این بار تلاشی برای مداخله در این خصوص نداشته باشد.

 

این رسانه هندی در یادداشت خود نوشته که افراط‌گرایان پاکستان از سال 1980 تاکنون موفق به تبدیل افغانستان به گورستان امپراطوری‌های کلان بوده‌اند، بار دیگر دور هم جمع خواهند شد تا آنها نیز سیاست جدید خود را در قبال امریکا شکل دهند.

 

در انتهای این یادداشت آمده است که جهان هنوز به توانایی‌های پاکستان برای ایجاد مشکلات بی‌شمار و فاجعه برای همسایگان دوستدار صلح و متمدن خود پی نبرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار