افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

امریكا در جنگ افغانستان سردرگم و بی هدف است!

به گزارش روزنامه نیویورك تایمز؛ سرهنگ ‘دانیل دیویس ‘ با اذعان به سردرگمی واشنگتن در افغانستان، كاخ سفید را به گمراه كردن شهروندان آمریكایی درباره آنچه باید در رابطه با جنگ بدانند، متهم كرده است.

بر اساس این گزارش، دیویس پس از گذراندن یك سال در افغانستان، رسما از خوشبینی نسبت به آینده جنگ در این كشور خودداری كرده و تصویری غم‎انگیز را از ماموریت آمریكا در افغانستان ترسیم كرد.

این سرهنگ آمریكایی در مقاله‌‌ای كه در ‘مجله نیروهای مسلح’ ( Armed Forces Journal) به چاپ رسیده، نوشت: ‘چیزی كه من دیدم هیچ شباهتی با اظهارات خوش‌بینانه رسمی مقام‌های نظامی آمریكا درباره شرایط جاری نداشته است.’

وی همچنین مقام‌های مافوق خود را به پنهان كردن حقیقت و سرپوش گذاشتن بر واقعیت‌های هولناك جنگی كه به لحاظ روحی بر نیروهای خارجی اثر می‌گذارد، متهم كرده است.

دیویس در مقاله خود تاكید كرده است كه وی در عوض، شاهد ناكامی سیاستمداران كشورش در افغانستان در تمامی سطوح بوده است.

وی در همین خصوص تصریح كرد: ‘چند نفر دیگر به خاطر حمایت از ماموریتی ناموفق كه بیش از هفت سال در پس مجموعه‌ای از خوشبینی های غیرواقعی رهبران نظامی آمریكا در افغانستان قرار دارد، باید جان خود را از دست بدهند’؟

وی افزود، مقام‌های افغان از خدمت به مردم ناتوان هستند و شبه‌نظامیان كنترل مناطق گسترده‌ای از افغانستان را در اختیار دارند.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار