افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 6 اکتبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

جلسه امروز ولسی جرگه، غیرعلنی برگزار شد…

نشست غیرعلنی مجلس نمایندگان با حضور مسئولین امنیتی کشور

جلسه امروز شنبه ولسی جرگه که قرار بود در خصوص بررسی اوضاع امنیتی کشور با حضور مسئولین امنیتی برگزار شود، غیرعلنی اعلام گردید و از خبرنگاران خواسته شد؛ تا مجلس را ترک کنند.

با توافق اکثر نمایندگان، به دلیل عدم بروز اطلاعات محرمانه امنیتی کشور، جلسه امروز با وزرای دفاع ملی، امور داخله و رئیس امنیت ملی غیرعلنی اعلام شد.

در جلسه امروز ولسی جرگه که به ریاست عبدالرؤوف ابراهیمی برگزار شد، نمایندگان ضمن بحث آزاد، طرح قانون تشکیل و صلاحیت لوی سارنوالی، اوضاع امنیتی ولایت کنر و مناطق سرحدی کشور نیزمورد بحث و بررسی قرار دادند.

پیش از غیرعلنی شدن ولسی جرگه، حبیب الله غالب؛ وزیر عدلیه، طرح جدید قانون تشکیل و صلاحیت لوی سارنوالی را قرائت کرد و آن را به کمیسیون های مربوطه ولسی جرگه رجعت داد؛ تا در مورد آن بحث شده و به تصویب برسد.

بسم الله محمدی؛ وزیر دفاع ملی، غلام مجتبی پتنگ؛ وزیر امور داخله، اسدالله خالد؛ رئیس عمومی امنیت ملی، عبدالله ملک صدیقی؛ سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل، معین اداری وزارت امور خارجه و نماینده شورای امنیت ملی کشور برای پاسخگویی در خصوص اوضاع امنیتی ولایت کنر، راکت پرانی های پاکستان و افزایش ناامنی در مناطق سرحدی کشور به ولسی جرگه فراخوانده شده بودند.
آقای ابراهیمی؛ رئیس مجلس نمایندگان، به خاطر عدم بروز اطلاعات محرمانه وزرا و رئیس امنیت ملی با اکثریت آرا، ادامه نشست مجلس را غیرعلنی اعلام کرد.

این در حالی‌ است که دو وزیر امنیتی کابینه،‌ هفته گذشته به ولایت ننگرهار سفر کردند و در جمع مردم و مقامات محلی آن ولایت اظهار داشتند که در صورت عدم حل مسالمت آمیز روند راکت پرانی پاکستان، مردم و نیروهای امنیتی کشور آماده دفاع از خاک و حاکمیت ملی خود هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار