افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

امرالله صالح: مردم افغانستان به حمایت شان از نیروهای امنیتی افغان ادامه دهند

آقای صالح روز گذشته در همایشی همصدایی و همبستگی با قندز در میان صدها عضو این روند در کابل گفت: در شرایط کنونی نیاز است تا مردم افغانستان به حمایت شان از نیروهای امنیتی افغان ادامه دهند.

 

امرالله صالح رییس روند سبز افغانستان می گوید که حالا وقت آن فرا رسیده تا فشارهای جامعه بین الملل بالای پاکستان بخاطر حمایت این کشور از گروه های تروریستی بیشتر شود.

 

آقای صالح روز گذشته در همایشی همصدایی و همبستگی با قندز در میان صدها عضو این روند در کابل گفت: در شرایط کنونی نیاز است تا مردم افغانستان به حمایت شان از نیروهای امنیتی افغان ادامه دهند.

 

امرالله صالح همچنان بر نیاز کمک و پشتیبانی جامعه جهانی از نیروهای افغان تاکید کرد:

 

” جامعه جهانی در پهلوی تشدید همکاری های مالی و تخنیکی به نیروهای مسلح افغانستان، فشار بالای پاکستان به عنوان حامی ترور و وحشت را زیاد سازد.”

 

امرالله صالح رییس روند سبز و رییس قبلی امنیت ملی افغانستان همچنان گفت که در صورت نیاز، اعضای این روند آماده اند که سلاح بر دست گرفته و در کنار نیروهای افغان در برابر مخالفین مسلحبجنگند.

 

پیش از این، عبدالله عبدالله رییس اجرائیه حکومت افغانستان نیز گفت که در نشست عمومی سازمان ملل متحد در امریکا روشن ساخته که پاکستان از مخالفین مسلح حمایت می کند و در ناامنی افغانستان دست دارد.

 

در این حال شماری از کارشناسان افغان به این باور اند که افزایش فشار بالای پاکستان می تواند موثر واقع شود.

 

اما این کارشناسان تاکید دارند، تا زمانیکه در میان سران حکومت افغانستان اتحاد نظر به میان نه آید، پاکستان به مداخلات اش در امور این کشور ادامه خواهد داد.

 

محمد یونس فکور یکی از این کارشناسان در مورد گفت:

 

” من به این باور هستم، تا زمانیکه در داخل افغانستان اجماع ملی شکل نگیرد و بالای تقسیم چوکی و امتیازات در جنگ باشیم، پاکستان می تواند تا زمان زیادی به سیاست دوگانه اش در قبال این کشور ادامه دهد.”

 

به تازه گی بخش مطبوعاتی اردوی پاکستان با نشر اعلامیه ضمن تقبیح حمله بالای شهر قندز، هر گونه دست داشتن کشورش در این رویداد را رد کرد.

 

این در حالیست که مردم و برخی از مقامات حکومت افغانستان می گویند که در ناامنی و حمله بالای شهر قندز، دست استخبارات و نظامیان پاکستان بوده و این کشور باید با انزوای بین المللی روبرو گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار