افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

امتیاز وزیران را بدهید تا بودجه را تصویب کنیم

 

 

شماری از اعضای مجلس نماینده گان هشدار می‌دهند، در صورتی که امتیازات اعضای مجلس به اندازۀ امتیازات وزیران افزایش داده نشود، بودجه را تصویب نخواهند کرد.
اعضای مجلس نماینده گان امروز در نشست عمومی مجلس، روی آجندای رسمی و از پیش تعیین شده بحث نکرده، بل در واکنش به اظهار مصطفی مستور معین وزارت مالیه مبنی بر پیشنهاد نماینده‌گان برای افزایش امتیازات شان از وزارت مالیه، خواستار برکناری معین و معذرت خواهی وزیر مالیه از مجلس نماینده گان شدند.
گفتنی است که مصطفی مستور معین مالی و بودجۀ وزارت مالیه کشور روز دوشنبه پس از رد بودجه از سوی مجلس نماینده گان در یک نشست خبری ابراز داشت که اعضای مجلس نماینده گان به خاطر این که درخواست‌های شان مبنی بر افزایش امتیازات شان از سوی وزارت مالیه برآورده نشده است، بودجه را رد می‌کنند.
این در حالی است که عبدالرؤوف ابراهیمی رییس مجلس نماینده گان این ادعای معین وزارت مالیه را در مورد رد بودجه از سوی مجلس نماینده گان به دلیل افزایش امتیازات شان رد کرده، می‌گوید که مجلس نماینده‌گان بودجه را به دلیل عدم درج تغییرات در سند بودجه، زیاد بودن بودجۀ ریاست جمهوری و عدم افزایش بودجۀ وزارت تحصیلات عالی و معارف رد کرده است و هیچ یک از اعضای مجلس نماینده گان خواستار افزایش امتیازات شان از سوی وزارت مالیه نشده اند.
ابراهیمی گفت:«اظهارات معین وزارت مالیه ظالمانه و غیرعادلانه در قبال نماینده گان مجلس است. هیچ گاه در مورد امتیازات نماینده گان حرف زده نشده است و معاش حق هر کارمند دولت است.»
فوزیه کوفی عضو مجلس نماینده‌گان عامل اصلی ادعای نادرست معین وزیرمالیه در مورد اعضای مجلس را ناشی از بی توجهی و کوتاهی اعضای هیئت اداری به آگاهی دهی به مردم از طریق رسانه ها دربارۀ رد بودجه خوانده، می‌گوید که هیئت اداری باید در تمام موارد پس از ختم نشست‌های عمومی به خاطر آگاهی پیدا کردن مردم از فیصله‌های مجلس، نشست‌های خبری را برگزار نماید تا زمینۀ اتهام ها به مجلس در آینده مساعد نگردد.
او تأکید داشت که معین وزارت مالیه باید این اتهام را ثابت کند و در صورتی که ثابت نتواند باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد و از وظیفه سبک دوش شود. او گفت: «معین وزیر مالیه پس از این نباید در تالار مجلس نماینده گان راه داده شود چون تالار مجلس یک مکان نهایت مقدس است.»
از سویی هم شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان خواستار برابری امتیازات نماینده گان مجلس با وزیران شده و می‌گویند که معاش و امتیازات نماینده گان برای زنده گی شان کافی نمی باشد، باید امتیازات نماینده گان مطابق قانون اجرا شود که اضافه از امتیاز یک وزیر خواهد بود.
عبدالرحمان رحمانی عضو دیگر مجلس نماینده گان گفت: «پیش از این که اعضای مجلس نماینده گان خواستار افزایش امتیازات شان نشده بودند، اما پس از این می خواهند و اگر امتیاز وکیل از امتیاز وزیر کم باشد، بودجه را تصویب نخواهند کرد.»
این در حالی است که مجلس نماینده گان روز دوشنبه، طرح بودجه را برای بار دوم رد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار