افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

امتناع امریکا ازتحویل دادن تعدادی از زندانیان بگرام به افغانستان!

امریکا از تحویل دادن یک تعداد از زندانیان زندان بگرام به حکومت افغانستان امتناع ورزیده و گفته است، این زندانیان به مقایسه 3000 زندانی که قبلاً به حکومت افغانستان تسلیم داده شده خطرناک تر هستند و تا زمانی که رییس جمهور افغانستان تضمین نکند که این زندانیان آزاد نمی شوند، کنترل این زندانیان به حکومت افغانستان سپرده نخواهد شد.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، آقای کرزی تا اکنون به این کار موافقت نکرده و حتی ایالات متحده امریکا را به نقض موافقتنامه انتقال زندانیان متهم نموده است…

رییس جمهورکشورمان در روز سه شنبه هشدار داد که حکومت او کنترل آن بخش از زندان بگرام را که این زندانیان در آن نگهداری می شوند، بدست خواهد گرفت.

حامد کرزی همچنان ایالات متحده امریکا را به شکنجه مردم ملکی و مذاکره با طالبان متهم نمود.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، جنرال جوزیف دنفورد قوماندان نیرو های امریکایی در افغانستان به روز چهارشنبه به نیرو های امریکایی هدایت داد تا تدابیر امنیتی را شدت ببخشند، زیرا بگفته روزنامه، شاید اعلامیه رییس جمهور کرزی باعث شود تا خطر حمله از سوی نیرو های امنیتی سرکش افغان و شورشیان بالای نیرو های ناتو بیشتر شود.

ایمل فیضی سخنگوی رییس جمهور کرزی گفت: عدم اعتمادی که ایالات متحده امریکا روی تحویل دهی زندان بگرام و بعضی موضوعات دیگر نشان داد یقینناً که بالای موافقتنامه امنیتی دو جانبه اثر منفی خواهد گذاشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار