افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

امام جمعه شهر مزارشریف: امروز در افغانستان، جنگ فرهنگی در داخل خانواده‏ها در حال شکل گیری است

حجت الاسلام والمسلمین سید حیدر هاشمی امام جمعه مسجد جامع سلطانیه شهر مزارشریف که در مراسم برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه صحبت می کرد، گفت: ما امروز به فرهنگ فاطمه زهرا(س) نیازمند هستیم، هر کسی که نیاز به خانواده دارد، نیاز به فرهنگ فاطمه زهرا(س) دارد، زیرا خانواده، اصل کار است و پیامبر(ص) در مورد ازدواج می فرماید ” از ازدواج با دخترانی که در خانواده های آلوده تربیت یافته باشند بپرهیزید، زیرا حجاب اسلامی را رعایت نمی کنند و به قوانین اسلام احترام ندارند.
به باور وی، یگانه علتی که امروز خارجی ها به داخل افغانستان هجوم آورده اند، اینست که ملت غیور ما هنوز به خانواده های شان ارزش قائل اند اما دشمنان اسلام می خواهند این ارزش را از بین ببرند.
وی افزود: کشورهای غیر مذهبی و حتی در برخی از کشورهای اسلامی که مردمش تحت تاثیر فرهنگ های بیگانه قرار گرفته اند، خانواده معنا ندارد و تمام ارزشهای اسلامی زیر پا گذاشته می شود.
وی تاکید کرد: باید رابطه خانواده مستحکم شود چرا که هر قدر روابط یک خانواده سست شود، دچار مشکل و در نهایت شیرازه خانواده به هم می خورد.
وی گفت: امام حسین(ع) در شب عاشورا می گوید خانواده ای بهتر از خانواده ی خودم سراغ ندارم، فاطمه زهرا(س) در تربیت خانواده برای بشریت و به خصوص برای مسلمانان الگو است.
آقای هاشمی تصریح نمود: ما باید جلسات زهرا شناسی داشته باشیم، چرا که زندگی زهرا(س) از ولادت تا شهادت سراسر درس است، فاطمه زهرا(س) در علم و دانش با حضرت علی(ع) هم وزن بود برای همین است که پیامبر خدا(ص) می فرماید اگرعلی نبود،همتایی برای فاطمه پیدا نمی شد، فاطمه زهرا(س) مادرعلوم است.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت: امروز در افغانستان جنگ فرهنگی در داخل خانواده ها در حال شکل گیری است، اگر فرهنگ زهرا(س) در خانواده ها ترویج شود، آنانیکه با قوانین اسلام در تضاد هستند اصلاح می شوند.
وی تاکید کرد: دشمنان اسلام از طر یق رسانه ها حرف های باطل را انعکاس می دهند، ماهم باید رسانه ای داشته باشیم که بتوانیم حرف حق را انعکاس دهیم.
وی در اخیر صحبت های خود گفت: باید از وضعیت موجود احساس خطر کرد و مراکز آموزشی مربوط زنان و دختران را باید در راه دین تقویت نمود و در مقابل طرح ها و برنامه دشمنان اسلام برنامه های اسلامی داشته باشیم.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار