افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 18 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

امارات به جنايت جنگي در يمن اعتراف کرد!

اسناد تازه افشا شده از سفير امارات در واشینگتن نشان مي‌دهد که وي به طور آشکار به ارتکاب جنايت جنگي کشورش در يمن و نگراني از اين امر اعتراف کرده است.

به نقل از شبکه تلويزيوني المسيره، مطبوعات غربي به درز اسناد سري يوسف العتيبه سفير امارات در امريکا ادامه مي دهد.

آخرين سندها را سايت اينترسبت نشر کرده است. اين سندها حکايت از اعتراف العتيبه به ارتکاب جنايات جنگي از سوي امارات در يمن و نگراني وي از اين امر دارد.

اين سندها بيانگر نگراني العتيبه از جنايات کشورش در يمن و ميزان فشاري است که وي به خاطر اين امر با آن مواجه است.

سندها در قالب چندين نامه است که العتيبه در زمستان سال 2015 عیسوی به گروهي از مسئولان بلندپايه اماراتي ارسال کرده است.

وي در اين نامه ها نوشته است: جنگ در يمن به کابوسي براي روابط عمومي سفارت وي تبديل شده است.

براساس اين اسناد، العتيبه در ماه سِپتِمبر سال 2015 عیسوی يادداشت هايي به گروه زيادي از شخصيت هاي تصميم گيرنده در امارات فرستاده است. علي الشامسي معاون دبيرکل شوراي عالي امنيت ملي، محمد مبارک المزروعي دستيار جانشين وليعهد، خلدون المبارک مسئول اماراتي نزدبک به محمد بن زايد وليعهد ابوظبي و انور محمد قرقاش وزير مشاور در امور خارجي امارات از جمله اين شخصيت ها بوده اند.

العتيبه در يکي از اين يادداشت ها به طور صريح اذعان کرده است: افزايش حمله به مراکز غيرنظامي در يمن همراه با ضعف حمايت و پشتيباني انساني، مسئوليتي در قبال واشینگتن ايجاد کرده است .

وي افزوده است که جنايات کشورش در يمن سفارت امارات در واشینگتن را در تنگناي سياسي قرار داده است.

العتيبه گفت: در مذکرات طولاني با مسئولان سازمان حفظ الصحه جهاني روشن شد که تلفات انساني و خسارت هاي جانبي در يمن سفارت امارات را در تنگناي سياسي قرار مي دهد.

سايت اينترسبت در ادامه بخشي از فعاليت هاي سفير امارات براي تاثير گذاري بر افکار عمومي و سوءاستفاده وي از مرکز پيشرفت امريکا را به منظور تهديد جلوه دادن جنبش انصار الله يمن برملا کرد.

العتيبه تلاش کرده است که جنبش انصار الله را خطري براي مسجد الحرام و تاسيسات تیلي عربستان جلوه دهد.

العتيبه در سال 2016 عیسوی متعهد شد که 700 هزار دالر به اين مرکز کمک مالي کند. نامه ارسالي به بريان کاتوليس تحليلگر کلان امريکايي در17 دیسِمبر سال 2015 عیسوی اين امر را برملا کرده است.

اينترسبت نوشت: عربستان و امارات کمپين ديپلماتيک و تبليغاتي براي بهبود وجهه عملکرد نظامي خود در يمن را از جمله با ترتيب دادن نشست با رسانه ها، محصلان پوهنتون ها و سازمان هاي غيردولتي به راه انداخته اند.

هکرهايي که خود را گلوبال ليکس توصيف مي کنند، چندي پيش توانستند به پست الکتروني يوسف العتيبه سفير امارات در واشینگتن نفوذ کرده و اسناد مهمي را بدست آوردند. آنها وعده دادند که در آينده تعداد بيشتري از اين اسناد را نشر خواهند کرد.

يک ديپلمات اماراتي نيز به هک شدن پست الکتروني العتيبه اذعان کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار