افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 24 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

افغانستان 2015 تا 2025 به روایت یانکی ها

از هنگام ورود پر طمطراق و وحی گونه سربازان امریکایی و بیش از 57 کشور متحدشان در اروپا و آسیا و آفریقا و استرالیا بر قلب آسیا و بر بهترین فرصت دزدی و غارت و چور و چپاول تاکنون موضع گیری های متناقضی از سوی کاخ سفید اعمال شده است.

 

در دوره اول حکومت برحق و انتخابات کاملا شفاف ریاست جمهوری که به تکیه زدن حامد کرزی پس از دولت های موقت و انتقالی بر اریکه قدرت که امیدها برای بازسازی افغانستان جانی تازه گرفته بود، امریکا با نهایت کبر و غرور به عراق چنگ انداخت.

 

پای گذاردن سربازان یانکی به بغداد همانا و گرفتار آمدن در دو جبهه و غفلت از کابل همان… و اینچنین شد که به اعتراف بارک اوباما داعش از بطن جنگ در بغداد سر برآورد و به اینجا رسید که یوناما از پیوستن طالبان به این گروهک تروریستی نوظهور ابراز نگرانی نماید.

 

نیکولاس هیسم نماینده خاص سازمان ملل متحد در افغانستان در سخنرانی مستند اخیر خود بنابر گزارش های رسمی و معتبر صورت گرفته در جلسه شورای امنیت در نیویورک درحالی از رخنه دولت اسلامی عراق و شام در سوراخ سنبه های افغانستان خبر داد که به تمدید حضور یوناما در کشورمان انجامید.

 

موضع نه چندان قوی و قاطع شورای امنیت بطور خاص و سازمان ملل متحد بطور عام درخصوص امنیت و ثبات در منطقه بطور کل و افغانستان بطور جزء، گزارش های گاه و بیگاه مجامع جهانی را نمادین و فرمالیته و دستاویزی برای عرض اندام بیش از پیش غرب ساخته است.

 

افغانستان 2015 تا 2025 به روایت یوناما نمایی از وحدت مخالفان مسلح کثرت گرای پیشین در ازهم گسیختگی معنادار امنیت ملی و اقتصاد راکد خواهد بود درحالی که روایت های این نهاد از افغانستان 2001 تا 2014 نه تنها عینیت نیافت که به شکاف دولت و ملت و رژه غرب در قلب قدرت های شرق انجامید.

 

از طالبانیسم تا دولت اسلامی عراق و شام در دایرة المعارف امریکایی به گونه ای تعبیر و تفسیر و تصویر می گردد که اگر از لاک خوشبینی به سازمان ملل متحد بی طرف بیرون بیاییم کاملا مغرضانه و در جهت تامین ابرقدرت غرب و متحدان دور و نزدیکش است.

 

لذا داعش از آنجا بلد شد و پررنگ گردید و در لیست لغات حساس و حایز اهمیت جای داده شد که طالبان و تروریسم و القاعده و امثالهم بلد و پررنگ و بااهمیت شده بودند و جایی از رده خارج خواهد شد که سیاست درازمدت کاخ سفید از مدتها قبل برای خود درنظر گرفته است. این میان فقط و فقط برخی ناآگاهان غرب زده طعمه صیادان به ظاهر نگران بشریت خواهند شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار