افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 1 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

افغانستان گردی وزیر امور خارجه ترکمنستان

رشید مرداف

وزیر امور خارجه ترکمنستان در سفر به کشورمان از سه ولایت «فاریاب»، «جوزجان» و «بلخ» بازدید و درباره چگونگی توسعه و گسترش همکاری‌ های دوجانبه با مقامات  گفتگو کرد.

«رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان در راس یک هیات بلند پایه دولتی به منظور بررسی گسترش پروژه‌های اقتصادی، تجاری، اجتماعی و منطقوی، حمل و نقل و ترانزیت کالا از ۳ ولایت شمالی افغانستان بازدید کرد.

مرداف در ولایت فاریاب با «سید انور سادات» والی این ولایت و «شاکر کارگر» نماینده رییس جمهور در امور کشور‌های مشترک منافع برای آغاز کار احداث خط آهن «ترکمنستان -افغانستان– تاجکستان» و عبور آن از شمال و همچنین پروژه خط لوله گاز «تاپی» و تمدید خط انتقال برق گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان پس از ولایت فاریاب به ولایت «جوزجان» رفت و با والی این ولایت در مورد امنیت مسیرهای پروژه های یاد شده و نیز همکاری مسئولان محلی در این پروژه گفتگو کرد.

وزیر خارجه ترکمنستان پس از جوزجان به بلخ سفر کرد و با «عطا محمدنور» سرپرست ولایت بلخ دیدار و گفتگو کرد.

سفر دوره‌ای وزیر خارجه ترکمنستان به ۳ ولایت شمال افغانستان در حالی است که روسای جمهور ترکمنستان و افغانستان در حاشیه نشست سران سازمان شانگهای در تاشکند ازبکستان با یکدیگر دیدار و بر عزم جدی ۲ کشور جهت توسعه و گسترش هر چه بیشتر تعاملات سیاسی، اقتصادی، تجاری، انرژی و حمل‌ و نقل تاکید کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار