افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 3 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

افغانستان موقف خود را در مورد جنگ یمن، روشن ساخت

حکومت افغانستان از حکومت قانونی یمن حمایت کرده و گفته است که با توجه به روابط تاریخی و دینی با عربستان سعودی، در صورت بروز هر نوع تهدید دولت و مردم افغانستان در کنار دولت و مردم عربستان سعودی قرار خواهند گرفت.

 

به اساس اعلامیهء ارگ ریاست جمهوری، حکومت افغانستان این موقف را پس از بحث و مشوره با شورای سرتاسری علما، روحانیون و رهبران سیاسی و جهادی و نیز اجلاس شورای امنیت ملی افغانستان اتخاذ کرده است.

 

در اعلامیه آمده است:

 

” دولت و مردم افغانستان با عربستان سعودی روابط تأریخی و دینی عمیق داشته و دفاع از سرزمین مقدس حرمین شریفین را دَین هر مسلمان می دانند. ”

 

به اساس همین اعلامیه، دولت افغانستان گفته است که به اصل مردم سالاری و مشروعیت نظام قانونی در یمن باور دارد و از حکومت قانونی یمن پشتیبانی می کند.

 

در اعلامیه گفته شده است که دولت افغانستان طرفدار راه حل صلح آمیز این بحران است.

 

حکومت افغانستان از همه کشورهای اسلامی و رهبران شان خواسته تا به همکاری سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان ملل متحد درین راستا تلاش کنند.

 

در اعلامیه آمده است که صلح و امنیت سرتاسری منطقه یکی از اولویت های عمده است و تمام تلاش افغانستان بر ایجاد فضای برادری میان همه کشورها مخصوصاً کشورهای همسایه متمرکز است.

 

از پنجشنبه گذشته به این سو، حدود 10 کشور خلیج و مصر و سودان به رهبری عربستان سعودی حملات هوایی شان را بر حوثی های یمن آغاز کرده اند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار