افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 7 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

افغانستان سال هاست که گرفتار یک توطئه بین المللی بوده است

در روز اول نشست ولسی جرگه پس از رخصتی های تابستانی، رییس این جرگه انتقاد کرد که کشور های متحد افغانستان بدبختی افغانها را تماشا کرده و اقدام عملی در این خصوص نکرده اند.

 

عبدالروف ابراهیمی روز گذشته گفت که مشکلات و ناامنی های موجود در کشور ناشی از یک توطئه بزرگ بین المللی است.

 

اما آقای ابراهیمی در این خصوص به گونه مشخص از کدام کشور و یا سازمانی که علیه افغانستان توطئه کرده باشد، نامی نبرد.

 

“افغانستان و مردم این کشور سال هاست که گرفتار یک توطئه بین المللی بوده افراد، گروه ها و سازمان های مختلف در این کشور درگیر هستند، افراد خارجی و بیگانه از ملیت ها و کشور های گونا گون در سر زمین ما حضور دارند و همه روزه با بیرحمانه ترین شیوه ها مصروف ریختاندن خون فرزندان ما هم از زن، طفل و جوان ما می باشند.”

 

آقای ابراهیمی همچنان گفت: حملات انتحاری و انفجاری در کشور در کنار کشتار مردم بی گناه، زیر بناهای اساسی در افغانستان را متضرر ساخته و مهاجرت افغان ها به خارج بیشتر گردیده است.

 

این اظهارات در حالی مطرح می شود که هم اکنون در چهارده ولایت افغانستان به هدف مهار مخالفان مسلح، نیروهای افغان عملیات نظامی را راه اندازی کرده اند.

 

در این حال، ظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه ضعف حکومت، تحرک مخالفان مسلح و عدم توجه سیاسیون را به اوضاع کشور، مسبب گسترش ناامنی می داند.

 

آقای قدیر با اشاره به افزایش فعالیت گروه دولت اسلامی یا داعش در مناطق شینوار ولایت ننگرهار و برخی ولسوالی های دیگر در کشور هشدار داد که ناامنی در ولایات شرقی سبب ناامنی در سراسر افغانستان خواهد شد.

 

“ما تا پانزده روز بعد از عید قربان توقع تدابیر جدی از سوی حکومت را داریم،هرگاه دولت نتواند تا تاریخ تعین شده نتواند اقدام قابل قناعت را انجام بدهد مردم خود با امکانات دست داشته شان داخل میدان شده و من حاجی ظاهر قدیر با مردم خود هستم و با داعش از همین جا اعلان جنگ می کنم.”

 

آقای قدیر همچنان، از رهبران حکومت انتقاد کرد که به وعده های خود وفا نکرده و به همین دلیل مردم در آتش جنگ می سوزند و حتا بعضاً زن و دختر مردم از خانه های شان برده می شود.

 

شماری از کارشناسان و مقامات افغان، افزایش ناامنی در افغانستان را ناشی از ستون پنجم در حکومت خوانده اند.

 

این تحلیلگران با تایید حرف های رییس ولسی جرگه می گویند که برخی از کشور های بیرونی با استفاده از جواسیس در صفوف دولت افغانستان، ناامنی را در کشور دامن می زنند.

 

آنان سفارش می کنند که برای رفع ناامنی در کشور، باید مردم، سیاسیون و حکومت مشترکاً دست به هم بدهند و با ایجاد اجماع ملی، جلو مشکلات در افغانستان را بگیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار