افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 18 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افغانستان؛ دومین کشور آسیب پذیر در جهان

ویرانی افغانستان

افغانستان با 27300 قربانی، من‌حیث دومین کشور آسیب پذیر از هراس افگنی شناخته شد.

بر اساس این راپور شاخص هراس افگنی جهانی، در ۱۳۴۲رویداد هراس افگنانه در سال عیسوی در افغانستان، ۴۵۷۴کشته شدند و بیش از پنج هزار تن دیگر زخم برداشتند.

شاخص هراس افگنی جهانی، طالبان را مسؤول ۹۴ فیصد این حمله ها شناخته و از افزایش حمله های طالبان در برابر ملکیان نیز خبر داده است.

در این راپور آمده است که طالبان در سال جاری عیسوی، ۲۵۲حمله در برابر ملکیان انجام داده است که این حمله ها، جان ۱۲۱۷ فرد ملکی را گرفته اند.

هوگو لارنس، سرپرست سفارت امریکا در افغانستان، تلاش افغان ها برای مبارزه با این گروه ها و ساختن آیندۀ افغانستان، را ستود.

وی افزود: اکثریت مطلق افغان ها معمارانی هستند که هر روز با دست ها و عرق ریزی خود برای ساختن یک آیندۀ بهتر برای پسران و دختران خویش، صادقانه کار نموده و زحمت می کشند. آن ها با مخالفت یک گروه کوچک و افراد تندروی مواجه هستند که مرگ را به جای زنده گی حرمت گذاشته و تصور می کنند که با اعمال خشونت آمیز و خراب کاری بی معنا به اهداف نامطلوب خود دست می یابند.

در شاخص هراس افگنی جهانی امسال، آمده است که داعش در سال گذشته عیسوی در افغانستان، پنجاه و یک حمله انجام داده است و پنجصد و پنج تن کشته شده اند.

شاخص هراس افگنی جهانی سالانه از سوی انستیتوت اقتصاد و صلح پخش می شود. بر اساس راپور های این نهاد، از سال ۲۰۰۰ تا سال۲۰۱۶عیسوی، نزدیک به ۲۷۳۰۰ تن در افغانستان، قربانی رویدادهای هراس افگنانه شده اند.

  1. محمدحسین عطای :

    اﻭﻝ.اﺳﺖ

  2. Abais Naziri :

    ﻣﺮﮒ ﺑﺮﺵ ﺑﻬﺘﺮاﺳﺖ ﭼﻂﻮﺭﻣﻘﺎﻡ اﻭﻝ اﺯﺩﺳﺖ ﺩاﺩ.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار