افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

افغانستان در جريان مذاكرات طالبان و امريكا قرار ندارد.

سخنگوي حامد كرزي با تأكيد بر ادامه روند مذاكرات صلح با مخالفان مسلح بيان داشت كه دولت افغانستان در جريان مذاكرات طالبان و آمريكا قرار ندارد.

“ايمل فيضي” درگفت‌وگو با شبكه “طلوع نيوز” افغانستان بيان داشت: دولت افغانستان تاكنون در مذاكرات طالبان و آمريكا نقش نداشته است و اين گفت‌وگوها افغانيزه نيست.

وي در حين حال تصريح كرد: دولت افغانستان از ايجاد دفتر براي طالبان در قطر كه منفجر به ايجاد صلح و ثبات در اين كشور شود، استقبال مي‌كند.

سخنگوي حامد كرزي افزود: موافقت دولت افغانستان از ايجاد دفتر براي طالبان در قطر به معناي حمايت دولت افغانستان از اين كار نبوده اما با آن مخالف نيست.

رسانه‌هاي غربي ماه گذشته از ايجاد دفتر براي طالبان در قطر خبر دادند اما دولت افغانستان در نخست به شدت با آن مخالفت نشان داد اما سپس موافقت خود را اعلام كرد.

طالبان نيز 3 روز پيش با انتشار بيانيه‌اي، مذاكرات با قطر و ساير جناح‌ها را در مورد ايجاد دفتر براي اين گروه در قطر تأييد كرد.

موضوع مذاكرات مخفي امريكا با طالبان به شدت مورد انتقاد مردم و برخي از نهادهاي وابسته به دولت افغانستان قرار گرفته است.

“محمد علم ايزديار” معاون مجلس سناي افغانستان به تازگي در گفت‌وگو با رسانه‌ها بيان داشت: با وجود آن كه از تلاش‌ها براي ايجاد صلح در كشور، استقبال مي‌كند اما روند فعلي مذاكرات صلح را شفاف نمي‌داند.

وي افزود: بايد جزئيات مذاكرات صلح افغانستان از نظر مردم پنهان نباشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار