افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افغانستان جولانگاه نیروهای خارجی؛ افزایش عساکر جرمنی

عساکر جرمنی

وزیر دفاع جرمنی پس از سخنانی مبنی بر انتقاد از کاهش نیروهای بین‌المللی در افغانستان تعهد نمود تعداد عساکر جرمنی در افغانستان افزایش یابد.
وزیر دفاع جرمنی درست یک روز بعد از آن‌که بالای کاهش آنی نیروهای بین‌المللی در سال ۲۰۱۴ میلادی در افغانستان انتقاد نمود، تعهد کرده‌است که عساکر بیشتر را به این‌کشور اعزام خواهد کرد.

اورزولا فن در لاین وزیر دفاع جرمنی دیروز سه‌‌شنبه در جریان دیدار از مزار شریف گفت، جرمنی تعداد نظامیان‌اش را در افغانستان افزایش خواهد داد، اما وی در مورد رقم دقیق نظامیان جرمنی که به افغانستان اعزام خواهند شد، چیزی نگفته‌است.

به نوشته آژانس خبری رویترز، نخستین بار است که برلین تقاضای امریکا را در مورد اعزام عساکر اضافی به افغانستان به‌خاطر جلوگیری از طالبان، به‌طور آشکار می‌پذیرد.

در حال حاضر حدود ۱۷۰۰۰ نظامی خارجی در افغانستان مستقر اند که در چوکات مأموریت حمایت قاطع ناتو ایفای وظیفه می‌کنند و از آن جمله حدود ۱۰ هزار آن امریکایی اند.

جرمنی بعد از ایالات متحده امریکا بیشترین عساکر را در افغانستان دارد که تعداد آن‌ها به ۹۸۰ تن می‌رسد.

نظامیان جرمنی در چوکات مأموریت حمایت قاطع ناتو نیروهای امنیتی افغانستان را آموزش داده، به آن‌ها مشورت می‌دهند و از ایشان حمایت می‌کنند.

اورزولا فن در لاین وزیر دفاع جرمنی بعد از دیدار با نظامیان این‌کشور در مزار شریف گفت، با آن‌که آموزگاران نظامی در افغانستان به‌طور کافی وجود دارند، اما برای بهبود کارها به اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان نیاز دیده می‌شود.

در سال گذشته نیز جرمنی ۱۳۰ عسکر اضافی به افغانستان فرستاد.

تعهد اخیر وزیر دفاع جرمنی در مورد اعزام عساکر بیشتر به افغانستان باید توسط پارلمان جرمنی تأیید شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار