افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهور: افغانستان بدون بازگشت مهاجران تکمیل نخواهد شد

اشرف غنی رییس جمهور افغانستان

رییس جمهور اشرف غنی در سالروز خروج اردوی شوروی از افغانستان گفت: کشور بدون بازگشت مهاجران تکمیل نخواهد شد.

اشرف غنی در مراسم سالروز خروج اردوی سرخ از افغانستان یاد کسانی را که جانشان را در جهاد با شوروی گرامی داشت.

اشرف غنی تصریح کرد مردم افغانستان از هیچ فداکاری برای حفاظت از خاک کشورمان دریغ نکردند اما دولت‌های افغانستان همواره ناکام بوده است.

وی افزود: ملت ما پس از خروج شوروی، جنگ‌های داخلی، شورش‌ها و خشونت را پشت سر گذاشته است اما به این موضوع که هنوز به جایی نرسیده ایم باید اعتراف کرد.

رییس جمهور اشرف غنی اظهار داشت: یکی از دلایل پیروزی مردم بر نیروهای شوروی، اتحاد بود بنابراین برای شکست تروریزم در افغانستان نیز همه باید متحد شوند.

اشرف غنی اعتراف کرد معیار موفقیت تلاش‌های دولت افغانستان، باید بهبود وضعیت زنده گی مردم در کشور در نظر گرفته شود.

رییس جمهور تصریح کرد بیش از پنج ملیون نفر از مردم افغانستان در سایر کشورها مهاجرند بنا بر این بدون بازگشت آنها ملت افغانستان تکمیل نمی‌شود.

وی پیش از این نیز درباره بازگشت پناهجویان افغان در حالی تاکید کرده بود ناامنی‌ها و کشتار ملکیان در افغانستان افزایش یافته است و بر اساس راپور‌های بین‌المللی بیش از یک ملیون بیجا شده داخلی در کشور همچنان سرنوشت نامشخصی دارند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که نارضایتی‌ها از حکومت وحدت ملی به اوج خود رسیده است و بسیاری از مردم کشور و احزاب به جریان اپوزیسیون حکومت پیوسته‌اند.

 1. M Mosawer Ahmadzai :

  … اول اولاد های … خودره حاضر کن که کشته شوند نان نداشته باشن کار نداشته باشن بعد تصمیم یهودانه خودره بگیر لعنت به تو …

 2. ﻭﻃﻦ دوست :

  اگر در جنگ کشته نشود از گرسنگی و بیکاری خواهد مرد

 3. Farhat Farhmand :

  یک حمله انتحاری که میشود چند روز گم میباشد اما بخاطر گپ های ناق زیاد گپ میزند اما یک روز نشد حمله انتحاری را همین قسم سخت نکوهش کند

 4. Tooryalay Shirzay Shirzay :

  حرف بسيار بجاه گفتند..افغان هاي كه در خارج بسر ميبرند كاملا خارجي ها مصارف ايشان را ميدهند..يگانه خواهشات كشور هاي همسايه اين است كه وطن خود را ويران كن..از بازسازي و ابگردان هاي كه در انجا در حال ساخت و ساز است ويران كن..اگر در حرف ما نكني بزودترين فرصت بدترين ضربه را به خانواده ات ميزنم..افغان بيچاره هم مجبور بيسواد ارزش خاكش كشورش را نميداند..بلاخره دست به ويراني كشور خود ميزند..يگانه انگيزه كه انها را ميدهند اين است كه كشور شما را خارجي ها اشغال كرده.جهاد در افغانستان فرض است وقتيكه نام دين اشغال و جهاد را برايشان ميگرند..از احساسات پاك اين كسان استفاده نموده..و مارا تكه تكه پارچه پارچه ميسازند..از مهاجرين خو چنين استفاده ها صورت ميگيرد…نقطه دوم من اين است كه چرا جوانان كه اكثر ايشان تا مقطع ماستري نيز تحصيل نمودند.امروز بيشتر از داعش و طالب در رسانه ها ذهن مردم را مخشوش مينمايند.چرا جوانان ما از ساينس و تكنالوزي كه امروز در هر خانواده افغان موجود است به خاطر كشيدن وطن خود ازين بحران استفاده درست نميكنند.چرا بزرگان كه كشور را بخاطر قدرت طلبي خود چندين دهه است كه توسط اينها تا هنوز ما را و ذهنيت ما را بر عليه يك ديگر خراب و خرابتر ميسازند..پشتون هزاره تاجيك و ازبك باهم برادراند اينها يكي ديگري خود را دوست دارند..هرگز از يكديگر جدا شدني نيستند..بيايد عزيزان دست را همه پير و جوان يكي كنيم .كشور و يران خود را اباد كنيم.

 5. ناصر کاظمی :

  حرف مفت اوناای که داخل کشورهستندبه بلای توای نافهم ماندند.بی شرف {گدا}

 6. شهزاد عمری :

  ﻣﺤﺎﺟﺮﻳﻦ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺷﻤﺎ ﻣﺤﺎﺟﺮﺷﺪﻧﺪاﻧﻬﺎﺑﻲ ﻛﻔﺎﻳﺘﻲ ﺷﻤﺎﺭاﺩﻳﺪﻧﺪ ﻭﺷﻨﻴﺪﻧﺪ

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار