افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افغانستان ارایه لستی از مخالفان کشور به پاکستان توسط امریکا را تأیید کرد

شاه حسین مرتضوی

سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری اعلام کرد که لست ۷۵ نفری از رهبران طالبان و شبکه حقانی توسط امریکا به پاکستان ارایه شده که واشینگتن خواستار اقدام نظامی اسلام‌آباد علیه آنها است.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت: در لست ارسالی واشینگتن به پاکستان رده‌های مختلفی از رهبران طالبان و اعضای شبکه حقانی حضور دارند.

وی افزود: لست 75 نفری طالبان که واشینگتن به اسلام‌آباد سپرده است با لست 85 نفری که دولت افغانستان در گذشته به پاکستان ارایه کرده بود تفاوت چندانی ندارد.

ماه حوت سال گذشته دولت افغانستان لستی متشکل از 85 مخالف مسلح دولت و 32 مرکز آموزشی طالبان و شبکه حقانی در شهرهای کویته، پشاور و کراچی را به دولت پاکستان برای اقدام نظامی علیه آنها ارایه کرده بود.

مرتضوی گفت: اگر دولت پاکستان از ظرفیت خود استفاده کند، اقدامات موثری علیه افراد این لست انجام خواهد شد.

با این حال، خواجه آصف وزیر خارجه پاکستان در واکنش به لست ارسالی واشینگتن گفته بود که بسیاری از افراد در این لست یا کشته شده‌اند و یا در افغانستان بسر می‌برند.

اخیرا وزیر خارجه امریکا در سفر به اسلام‌آباد لستی 75 نفره از مقامات طالبان و رهبران شبکه حقانی را به مقامات پاکستانی سپرد و خواستار اقدام نظامی دولت پاکستان علیه آنها شد.

از سوی دیگر رادیوآزادی به نقل از یک مقام دولت پاکستان نیز راپور داده بود که اسلام‌آباد مذاکرات مجدد را به جای اقدام نظامی علیه رهبران طالبان و شبکه حقانی به وزیرخارجه امریکا پیشنهاد کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار