افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افغانستان؛ محتمل‌ترین مقصد داعش!

داعش

بگفته یک کارشناس ارشد روس، با توجه به وضعیت وخیم امنیتی در افغانستان امکان کوچ تروریست‌های داعش به کشور وجود دارد.

به نقل از راشا تودی ، نیکیتا مندکوویچ کارشناس شورای روابط بین‌الملل روسیه گفت که چند دهه ناامنی و نیروهای ضعیف امنیتی، افغانستان را به یکی از محتمل‌ترین مقصدهای گروه تروریستی داعش پس از شکست در عراق و سوریه تبدیل می‌کند.

وی گفت باقی مانده‌های گروه داعش در حال فرار به دو کشور هستند و افغانستان را محتمل‌ترین مقر جدید این گروه تروریستی دانست.

مندکوویچ اظهارداشت: در حال حاضر گروه‌هایی که در افغانستان زیر بیرق داعش می‌جنگند در مناطق مختلف کشور از جمله ولایت ننگرهار و برخی از مناطق شمالی مانند کندز فعال شده‌اند.

کارشناس روس تاکید کرد تروریست‌های داعش دسترسی به منابع تیلی خود در عراق و سوریه را از دست داده‌اند، اما این گروه در افغانستان می‌تواند منابع مالی دیگری از جمله قاچاق مواد مخدر، استخراج غیرقانونی سنگ‌های قیمتی را به دست آورد.

آژانس خبررسانی فرانسه راپور داد که حدود 200 جنگجوی خارجی از جمله تروریست‌هایی از سوریه به اعضای وابسته به داعش در افغانستان در ولایت جوزجان ملحق شده‌اند.

مردم محلی نیز به این آژانس خبررسانی گفتند اعضای داعش که اخیرا به افغانستان آمده‌اند از اتباع الجزایر و فرانسه هستند و جنگجویان محلی را آموزش می‌دهند.

براساس این راپور، آموزش‌های این گروه تروریستی شامل بم گذاری و استفاده از واسکت های انتحاری است.

چندی پیش نیز مقامات اعلام کردند بسیاری از جنگجویان داعش در افغانستان از اوزبیکستان و پاکستان وارد کشورمان می‌شوند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار