افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 ژوئن , 2018 لینک کوتاه خبر :

افغانستان؛ آزمایشگاه تسلیحات کشندۀ امریکا

بمب امریکایی

به گزارش روزنامه امریکایی ستاراند سترایپس، سلاح جدید امریکا قرار است در افغانستان مورد آزمایش قرار بگیرد!

روزنامه ویسا به نقل از روزنامه امریکایی ستار اند سترایپس نوشته است که نیروهای نظامی امریکایی سلاح جدیدی را در افغانستان آزمایش می‌کنند که مرمی فیر شده از این سلاح فرد هدف قرار گرفته را نمی‌کُشد، اما پس از اصابت مرمی به بدن انسان، یک نوع گاز از مرمی پخش می‌شود که باعث بی‌هوشی انسان می‌شود.

روزنامه ویسا نوشته است که در مرمی‌های این سلاح از مواد کیمیاوی استفاده شده است که به عقیده کارشناسان صحی، سبب بروز مرض سرطان و دیگر امراض خطرناک شده می‌تواند.

ویسا با اشاره به قرارداد امنیتی امریکا با حکومت افغانستان نوشته است: متاسفانه قرارداد امنیتی با امریکا برای مردم افغانستان نه تنها دروازه‌های جدید جنگ‌ها و مرگ را گشود، بلکه عملاْ کشور را به میدان آزمایشی موتر جنگی یک ابرقدرت تبدیل کرد.

در گزارش آمده است: سال گذشته پس از استفاده از مادر بم ها در ولسوالی اچین، مایک پنس، معاون رییس جمهور امریکا در یک مصاحبه گفت که ما با استفاده از این بم پیغام خود را به کوریای شمالی نیز رساندیم. همزمان با این گزارش هایی هم در مورد اینکه ولسوالی اچین با کوریای شمالی مطابقت طبیعی و جغرافیه یی دارد، نشر شده بودند.

بلند رفتن سطح امراض سرطانی در افغانستان نسبت به سال‌های گذشته نشان‌دهنده اینست که وضعیت محیط زیست در افغانستان با خطر جدی مواجه است. با در نظرداشت اینکه قوماندانان امریکایی با افتخار اعلام می‌کنند که در یک سال بیشتر از چهار هزار بم در افغانستان پرتاب شده است، و اینکه در ساختار بم های مذکور مواد کیمیاوی ممنوعه براساس قوانین بین‌المللی نیز شامل است، هویدا است که افغانستان به یک قبرستان تبدیل خواهد شد.

  1. ناشناس :

    درباره آتش بس طالبان باید گفت که، بعد از سه روز آتش بس طالبان دوباره به عملیات های شان پرداختن به انفجار و کشتار بهد از ای قدر شهید دادن نباید دولت اسلامی افغانستان با طالبان صلح میکردند نباید این همه کار های غیر اسلامی طالبان را نادیده می گرفتند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار