افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

افشاگری والی بلخ در جلسه انسجام مردم و حکومت!

والی بلخ در جلسه انسجام مردم و حکومت گفت: خلاف فیصله مصوبه شماره 15شورای وزیران که به امضاء رئیس جمهور هم رسیده، هنوز هم اکثر قراردادها در مرکز کشور صورت می گیرد!

این جلسه با حضور عطا محمد نور والی بلخ، عبدالخالق فراهی رئیس مستقل ارگان های محل، داکتر احمد مشاهد رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی بلخ و دیگر منسوبین ادارات دولتی امروز در شهر مزار شریف برگزار شد،

والی بلخ خاطر نشان کرد: نتیجه مثبت به دست آمده کنونی در این ولایت ثمره کار یک شخص، گروه و یک توده نیست بلکه ثمره تلاش تمام باشندگان آن می باشد.

وی تصریح کرد:اگر مسئولین ولایات کشور ضعیف عمل کرده اند، باید چهره ها تبدیل شوند نه سیستم اداری تا اشخاص جدید قادر باشند کار خود را طبق روال اداری انجام دهند.

عطا محمد نور، از دستاوردهای این ولایت یادکرده و گفت: باتوجه به رهبری دولت و پشتیبانی مردم و نیز کمک های جامعه جهانی دستاوردهای زیادی در راستای علمی فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و تجارتی داشته ایم که جای بسی امید و تحسین دارد.

والی اضافه کرد: در قسمت ولسوال های ولایت باید ارزیابی صورت بگیرد تا ظرفیت هر کدام مشخص شده و نیز میزان رضایت مردم از آنان مورد سنجش قرار گیرد.

در ادامه عبدالخالق فراهی رئیس مستقل ارگان های محل در مورد هدف سفر خود به بلخ گفت: هدف از تدویر جلسه کنونی این است که براساس فرمان شماره45  رئیس جمهور در مورد مشارکت مردم در راستای بهبود حکومتداری در سطح محلات با هم تبادل نظرنموده و به نتایج مفید برسیم.

وی افزود:فرصت خوبی است که کارکردهای ادارات دولتی بررسی شده و موضوع مشارکت مردم با ادارات دولتی به بحث گرفته شو د و همچنین تبادل نظر از مقام ولایت گرفته تا ولسوالی ها صورت بگیرد چراکه وظیفه اول ما بوجود آوردن حکومتداری خوب است.

اودر اخیر ازمردم ولایت بلخ خواست، با صداقت مشکلات خود را با آنها درمیان بگذارند، تا این چنین جلسه ها برای مردم افغانستان موثر و مفید واقع گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار