افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 20 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

افشاگری رییس سابق ولسی جرگه/ قتل‌های زنجیره‌ای تهدید جدی در برابر مجاهدین

یونس قانونی

یونس قانونی گفت: قتل‌های زنجیره‌ای یک تهدید جدی در برابر مجاهدین است و دست‌های پیدا و پنهان داخلی و خارجی با دسیسه سازی به طور گزینشی قومندانان و سران جهادی را یکی پی‌دیگر از بین می‌برند.

این رهبر سیاسی – جهادی افغانستان با انتقاد از این روند می‌گوید که سران جهادی در طی بیشتر از یک دهه گذشته به گونه سیستماتیک هدف قرار گرفته‌اند و تاکنون هیچ سرنخی از عاملان این قتل‌های مرموز به دست نیامده است.

 

به گفته قانونی اگر این روند ادامه پیدا کند، کادرها و نخبه‌های بیشتری هدف این دسیسه شوم قرار خواهند گرفت.

 

سابق ولسی جرگه افزود: ابعاد این دسیسه کلان برای برداشتن قومندانان جهادی وسیع‌تر از آن‌ است که ما فکر می‌کنیم، اگر رمز و رازهای این قتل‌های گزینشی شناسایی نشود، فردا شاهد کشته شدن نخبه‌های دیگر مربوط به خانواده جهاد و مقاومت افغانستان خواهیم بود.

 

به گفته قانونی، مجاهدین بزگترین مانع در برابر تهدیدهای خارجی در افغانستان به شمار می‌رود و این امر سبب شده است که عواملی از بیرون و داخل برای تضعیف و برداشتن این مانع دست به ترور قومندانان و نخبه‌های جهادی بزنند.

 

وی افرادی مانند محمد رسول محسنی رییس سابق شورای ولایتی بغلان و از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی را نیز قربانی این دسیسه‌ها دانست و گفت: ترور او و چندین رهبر و قومندان این حزب به هدف تضعیف ایتلاف شمال صورت گرفته است.

 

محمد رسول محسنی، 4 سال پیش زمانی که در شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان می‌خواست وارد دفتر کارش شود از سوی یک مهاجم انتحاری هدف قرار گرفت که در این رویداد علاوه بر محسنی، ۱۳ تن دیگر نیز کشته و بیش از 20 تن دیگر زخم برداشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار