افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 29 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

افشاگری تیم اصلاحات همچنان ادامه دارد

 

این بار تیم عبدالله، مکالمات تلیفونی برخی اعضای کمیسیون برگزاری انتخابات و مقامهای برخی ولایات را نشر نموده که در آن درباره لزوم ریختن آرا به نفع اشرف غنی در صندوق ها تاکید شده است.

 داکتر عبدالله در سومین افشاگری تیم اصلاحات و همگرایی از آنچه که تخلف و تقلب انتخاباتی نامیده می شود، گفت: با یاری خدا از رای پاک مردم افغانستان دفاع می کنیم زیرا این اقدام به آینده کشور تعلق دارد.

رهبر تیم اصلاحات و همگرایی در نشستی با حضور سران و بزرگان اقوام ولایات شرقی و جنوبی که در حضور خبرنگاران برگزار شد، گفت: ما شرایط خود را برای پاک شدن آرای مردم اعلام کرده ایم اگر کسی این درخواست را نادیده بگیرد مسوولیت آن بر عهده او خواهد بود و ما به مردم مراجعه می کنیم.

محترم عبدالله در ادامه با تاکید به اینکه این مساله ای نیست که بتوانیم از آن بگذریم گفت: اگر ذره ای شک داشتم که تصور می کنم تقلب شده است، امروز مردم افغانستان و کمیسیون ها را به دردسر نمی انداختم و مساله پایان یافته بود.

وی گفت: در روز انتخابات مردم افتخار آفریدند و در مقابل صندوق های رای صف کشیدند و ما موظف هستیم از آرای آنها حفاظت کنیم. راه امنیت، تامین ثبات و برقراری صلح در کشور نیز فقط احترام به آرای پاک مردم است و تنها از این راه می توان وحدت ملی را به معنای واقعی ایجاد نماییم.

تیم اصلاحات و همگرایی در این مجلس، مکالمات تلیفونی برخی اعضای کمیسیون برگزاری انتخابات و مقامهای برخی ولایات را پخش کرد که در آن درباره لزوم ریختن آرا به نفع اشرف غنی احمدزی در صندوق های رای تاکید می شد.

روز پنج شنبه نیز تیم انتخاباتی عبدالله فایل صوتی پخش شده میان عبدالمجید خوگیانی والی میدان وردک در مکالمه با یکی از فرماندهان ارتش بر لزوم حمایت از قوم پشتون را پخش کرد و همچنین تصاویر ویدیویی که نشان می دهد نیروهای امنیتی تعداد زیادی از صندوق های رای را کشف و توقیف کرده اند که به نفع اشرف غنی احمد زی پر شده بود. که اینها بعد از افشای نوار صوتی منسوب به ضیاءالحق امرخیل بود.

این افشاگری های عبدالله که ظاهرا ادامه دار هم می باشد، در حالی است که کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی از این تیم خواسته است تا نسخه های اصلی این اسناد را به طور رسمی در اختیار کمیسیون رسیدگی به شکایات قرار دهد تا بصورت دقیق تری بررسی گردد.

هرچند با وجود این تقلبهای صورت گرفته کمیسیون انتخابات همچنان اصرار دارد که بر اساس برنامه زمان بندی شده، نتایج ابتدایی را 11 سرطان اعلام می کند که هنوز معلوم نیست بر چه اساسی خواهد بود. زیرا اگر نتایج اولیه اعلام شود، دیگر تغییر آن (در صورت اثبات این تقلبها) کار آسانی نخواهد بود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار