افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش گراف خشونت علیه خبرنگاران در زمامداری اشرف غنی!

بر بنیاد گزارش اداره حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان خشونت علیه خبرنگاران در زمان حکومت داری اشرف غنی در مقایسه با گذشته افزایش یافته است.

درین گزارش آمده‎است که در ۱۳ سال حکومت حامد کرزی ۶۱۰ قضیه خشونت علیه خبرنگاران و در ۳ سال حکومت وحدت ملی ۶۲۰ قضیه خشونت علیه خبرنگاران صورت گرفته‎است.

مجیب خلوتگر رئیس این اداره روز دوشنبه با نشر یافته‎های این گزارش گفت با این ارقام مشخص می‎شود که موارد خشونت علیه خبرنگاران به گونه چشمگیری افزایش یافته‎است.

او افزود: به اساس یافته‎ها، ما شاهد یک افزایش ۴۳۱ درصدی بر مبنای هر سال در تعداد خشونت‎ها هستیم در حکومت وحدت ملی متاسفانه سانسور نه تنها که موارد امنیتی را دارد بلکه بیشتر هم شده‎است این موارد فشار و تهدیدات حکومت تهدید مقامات بر زندانی کردن افراد باعث بوجود آمدن خود سانسوری و افزایش سانسور شده‎است.

مسئولین اداره نی می‎گویند که این گزارش تحقیقی از سال ۱۳۸۰ خورشیدی در بخش‎های مختلف افغانستان انجام شده‎است.

درین گزارش نی، عاملین خشونت علیه خبرنگاران طالبان مسلح، مقامات حکومتی و افراد مسلح غیر مسئول دانسته شده‎اند.

یافته‎های این گزارش همچنان نشان می‎دهد که در زمان حکومت وحدت ملی بیش از صد رسانه به دلیل مشکلات مالی یا هم از سوی دولت مسدود شده‎اند.

این در حالیست که قبل از این اداره حمایت از ژورنالیستان در نیویارک Committee to Protect Journalists افغانستان را شامل ۲۰ کشور خونین در خصوص خبرنگاران ساخته‎است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار